App Store Google Play

Обласна влада обіцяє врегулювати конфлікт між церквою і органною залою

09.03.2011 12:42
УПЦ Московського патріархату претендує на пам'ятку архітектури Дніпропетровська - Будинок органної та камерної музики. Ця концертна зала одна з найкращих в Україні за акустичними властивостями. Вона має унікальний орган, переносити який деінде фахівці не рекомендують. Судова тяганина між церквою і закладом культури тривала кілька років, рішення - на користь закладу культури, проте церква висловлює переконання у своєму праві на будівлю. 

Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики - пам'ятка архітектури. Він розташований у приміщенні колишньої Брянської церкви, збудованої коштом одного з металургійних заводів.

Православній громаді споруда належала трохи більше як десятиліття. За радянських часів її забрали на користь держави, а у 1980-і там облаштували концертну залу.

Орган з унікальним «голосом» спеціально для цієї будівлі зробили фахівці відомої німецької фірми «Зауер».

Що звучатиме в залі - музика чи молитва?

Перші претензії церкви працівники органної зали почули 2004 року: Дніпропетровська єпархія УПЦ (МП) заявила, що вимагає повернути споруду вірянам. В адміністрації закладу кажуть, що необґрунтованість цих вимог довели в суді. Проте наразі конфлікт розгорівся знову.

До закладу прийшов священик із нотаріусом та вимагав підписати документи про передачу землі священикам, розповіла адміністратор Надія Полікарпова.

«Офіційно - це міська територія. Колись це була церква, збудована коштом робітників Брянського заводу на землі міста. Земля так і лишалась у власності міста, церкві її не передавали. Тобто церква не може претендувати ні на землю - бо це міська земля, ні на сам органний зал - бо його відновлювали коштом держави. Суди ми всі виграли, і у Дніпропетровську, і в столиці», - повідомила Радіо Свобода адміністратор.

У Дніпропетровській єпархії УПЦ (МП) заявляють, що храм музики має стати храмом Божим, адже в Україні є закон щодо повернення культових споруд вірянам. Концертний орган, кажуть, можна перенести в іншу будівлю.

Священик отець Сергій, який, за рішенням керівництва єпархії, мав стати настоятелем храму, повідомив: між церквою і власником будівлі - облрадою - вже існує мирова угода.

«На основі цієї мирової угоди було оформлено права власності на будівлю 28 грудня», - зазначив священик.

Питання десятиріччя обіцяють скоро владнати

Керівництво органної зали інформацію церкви про мирову угоду не підтвердило. Між тим обласна влада запевняє: конфлікт врегулюють.

«Це дуже болюче старе питання, якому понад 10 років. Якраз зараз я це питання з'ясовую, ми спілкуємось з владикою Іринеєм і, я думаю, через деякий час буде рішення і я про нього повідомлю», - сказав журналістам голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул. Наразі в Дніпропетровському органному залі триває 24-й концертний сезон.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...