Пам'ятник Головному Отаману Холодноярської республіки, отаману Степової Дивізії Костю Блакитному (Пестушку), встановлений 24 серпня минулого року у рідному селі героя - Ганнівці Петрівського району Кіровоградської області , депутати сільської ради планують перенести, а по суті знищити. Таке рішення вони ухвалили на сесії 25 лютого 2011 року. Попри те, що село розташоване на Кіровоградщині, воно упритул межує з Криворізьким районом Дніпропетровщини і більшість його мешканців працює на Північному ГЗК ахметівського холдінгу «Метінвест» у Кривому Розі, почесним президентом гірничо-рудничого дивізіону якого і досі є Олександр Вілкул.
Тож ініціатор рішення про перенесення пам'ятника, місцевий ділок на прізвисько «папа» Олександр Поворознюк, котрий на останніх виборах пройшов до Петрівської районної ради від Партії Регіонів , пояснив своє бажання прибрати пам'ятник як реалізацію особистої волі дніпропетровського губернатора Олександра Вілкула, до якого ганнівці прислухаються як до працедавця більшої частини місцевого працездатного люду.
Голова Ганнівської сільської ради, теж «регіоналка» Ніна Цапенко, підтримала інтерес «папи» Поворознюка, котрий зазіхнув на земельну ділянку під пам'ятником, та «протягла» ганебне рішення про його перенесення на останній сесії. Тим самим перекресливши рішення сільської ради №201 від 10 жовтня 2008 року, яким була виділена ділянка під пам'ятник.
Довідка: Кость Степовий-Блакитний (справжнє прізвище Костянтин Юрійович Пестушко) народився 10 лютого 1898 року в заможній селянській родині с. Ганнівки на Катеринославщині (зараз Петрівського району Кіровоградської області). У травні 1920 року створив та очолив Степову дивізію, яка налічувала від 12 до 18 тисяч бійців. Вів боротьбу з більшовицьким режимом партизанськими методами. Один із керівників повстання весни - осені 1920 року. Діяв на Херсонщині, Катеринославщині, в Київській губернії, зокрема на Чигиринщині, в Холодному Яру. Командував Першою Олександрійською повстанською армією. Діяльність Катеринославського повстанського комітету, очолюваного Пестушко, проти більшовиків була досить успішною. Для нейтралізації Костя Блакитного ЧК розробило спецоперацію. Загинув 9 травня 1921 року у Ганнівці в бою з підрозділом криворізьких чекістів. Похований у рідному селі.
Автор: Катерина ЯРЧЕНКО