App Store Google Play

У Дніпропетровську колектором водять екскурсії. Влада й не підозрює

02.03.2011 16:39
У Дніпропетровську з недавніх пір проводять екскурсії в підземелля старого міста. Один з міських турклубів відкрив цікавий маршрут по міському водному колектору, побудованому ще в катеринославські часи. Він проходить під центральною частиною міста і до цих пір... використовується за призначенням, пише «Сьогодні».

«Цей маршрут ми відкрили несподівано для себе два роки тому. Але особливою популярністю він користується тільки пару місяців, адже ми детально розробили маршрут. Від бажаючих немає відбою! Водимо туристів цілими групами у вихідні, іноді навіть по буднях», - розповіли в турклубі. До тургрупи входить не більше семи осіб, оскільки захисних костюмів у гіда тільки вісім. З собою потрібно взяти ліхтарик - 2,5 години належить бродити в непроглядній темряві. Спускається група в підземелля біля Європейського бульвару, а виходить - на набережній. Вартість задоволення - 100 грн., але якщо в групу набереться сім осіб, то з усіх візьмуть всього 500 грн.

Більшість туристів у захваті від побаченого. «Там чотириметрові стіни та цегляна кладка, зроблена ще за часів Катерини! Мені дуже цікаво було побачити осколки Катеринослава. Як розповіли гіди - цей колектор відводить стічні води з вулиць у Дніпро - це дощова і тала води. Але й сміття там багато. Та все одно ніби доторкнувся до історії», - розповів Денис Кулінін.

А от для міської влади наявність туристичного маршруту по водному колектору виявилася несподіванкою. «Про те, що в Катеринославському колекторі проводяться якісь тури, ми чуємо вперше. Це діюча споруда. Крім відведення дощових і талих вод, вона призначена і для відводу грунтових а також аварійних вод з теплових і водопровідних мереж, а враховуючи те, що вона представляє собою замкнутий простір, там можливі накопичення газів», - розповів директор КП «Гідроспоруди» Микола Джангіров і додав, що коли в колектор спускаються співробітники для виконання будь-яких робіт, вони споряджені серйозними засобами спеціального захисту. «Заходи, які проводить турклуб, несуть небезпеку для життя людей. І сам турклуб повинен узгоджувати свої заходи з нами, оскільки колектор знаходиться у комунальній власності міста, а ми його експлуатуємо», - пояснив Микола Джангіров.

У той же час у турклубі вважають, що екскурсії безпечні. «Там немає ніяких заборонних знаків, ніяких огорож. Вхід туди абсолютно вільний. По колектору небезпечно ходити тільки в плюсову температуру - оскільки в місті починають танути сніги і там істотно підвищується рівень води. Ми проводимо тури виключно взимку, в морозну погоду, а ліхтарики показують, де можна пройти, якщо ж прохід неможливий, йдемо по іншому маршруту. За весь час роботи маршруту ніяких форс-мажорних ситуацій не виникало», - розповіли в турагенції.

Усі підземні туристи вказують, що захисне спорядження становлять тільки каска, гумові чоботи і комбінезон. «Не так давно я вже в кінці маршруту промочила ноги - в чоботи затекла крижана вода, і я думала, що запалення легенів забезпечено. Я дуже засмутилася, адже тоді я не знала, що це не найстрашніше. Тепер, коли говорять, що ходити туди небезпечно для життя, з жахом згадую подорож», - розповіла Ольга, яка спустилася в колектор минулої суботи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...