App Store Google Play

Дніпропетровськ розтягнув 10 «отруєних» мільйонів

01.03.2011 17:54

У Дніпропетровську керівника гірничорятувального загону МНС та його заступника обвинувачують у підробці службових документів та розкраданні  бюджетних коштів. Йдеться про 10 млн. грн., виділених на утилізацію отрутохімікатів, термін зберігання яких закінчився.

Про ліквідацію складів з отрутою відповідальні відзвітували ще 2 роки тому. Насправді ж роботи з утилізації і не починалися. Зазначений підрозділ  МНС мав займатися  утилізацією сільськогосподарських отрутохімікатів.

За звітними документами,  упродовж трьох останніх років у області  ліквідовано  понад  300 тонн отрути: хімікати вивезені  на спецкомбінат до Сумської області, будівлі складів демонтовані, а на їхньому місці знято та вивезено 20 сантиметровий шар ґрунту. Як стверджує Олег Золотоноша, заступник начальника обласного управління з боротьби з економічною злочинністю, вся згадана робота  проведена лише на папері.  Насправді ж загони з утилізації з'являлись хіба  на 10 складах з 40 існуючих, проте й там  роботи до кінця не доведено.

Слова правоохоронців підтверджують і в екологічній інспекції.  Як розповідає завідувач сектором оперативно-екологічного контролю Микола Солодушко, інформацію щодо  розташування та завантаження складів у екологів ніхто не запитував.

Перевірка  довела, що майже усі склади з отрутою  залишились на місці, а під виглядом отрутохімікатів  чомусь вивозились мінеральні добрива. Найстрашніше -   досі невідомо куди поділись небезпечні речовини з тих складів, де робити таки починали, адже  правоохоронці довели , що до сумського комбінату їх так і  не довезли.  Наразі на території Дніпропетровської області  залишається   близько 300 тонн неутилізованих отрутохімікатів. Вони зберігаються у напівзруйнованих складах або ж просто неба.  

Більшість  ємностей пошкоджено, тож  речовина, хімічний склад якої не беруться встановити навіть фахівці, потрапляє у повітря та воду. Справа  щодо посадовців МНС вже передана до суду, правоохоронці визначають міру відповідальності щодо чиновників - розпорядників виділених  на утилізацію коштів.

Німецька хвиля

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...