App Store Google Play

Дніпропетровськ розтягнув 10 «отруєних» мільйонів

01.03.2011 17:54

У Дніпропетровську керівника гірничорятувального загону МНС та його заступника обвинувачують у підробці службових документів та розкраданні  бюджетних коштів. Йдеться про 10 млн. грн., виділених на утилізацію отрутохімікатів, термін зберігання яких закінчився.

Про ліквідацію складів з отрутою відповідальні відзвітували ще 2 роки тому. Насправді ж роботи з утилізації і не починалися. Зазначений підрозділ  МНС мав займатися  утилізацією сільськогосподарських отрутохімікатів.

За звітними документами,  упродовж трьох останніх років у області  ліквідовано  понад  300 тонн отрути: хімікати вивезені  на спецкомбінат до Сумської області, будівлі складів демонтовані, а на їхньому місці знято та вивезено 20 сантиметровий шар ґрунту. Як стверджує Олег Золотоноша, заступник начальника обласного управління з боротьби з економічною злочинністю, вся згадана робота  проведена лише на папері.  Насправді ж загони з утилізації з'являлись хіба  на 10 складах з 40 існуючих, проте й там  роботи до кінця не доведено.

Слова правоохоронців підтверджують і в екологічній інспекції.  Як розповідає завідувач сектором оперативно-екологічного контролю Микола Солодушко, інформацію щодо  розташування та завантаження складів у екологів ніхто не запитував.

Перевірка  довела, що майже усі склади з отрутою  залишились на місці, а під виглядом отрутохімікатів  чомусь вивозились мінеральні добрива. Найстрашніше -   досі невідомо куди поділись небезпечні речовини з тих складів, де робити таки починали, адже  правоохоронці довели , що до сумського комбінату їх так і  не довезли.  Наразі на території Дніпропетровської області  залишається   близько 300 тонн неутилізованих отрутохімікатів. Вони зберігаються у напівзруйнованих складах або ж просто неба.  

Більшість  ємностей пошкоджено, тож  речовина, хімічний склад якої не беруться встановити навіть фахівці, потрапляє у повітря та воду. Справа  щодо посадовців МНС вже передана до суду, правоохоронці визначають міру відповідальності щодо чиновників - розпорядників виділених  на утилізацію коштів.

Німецька хвиля

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...