Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул, виступаючи на Координаційній нараді керівників правоохоронних органів Дніпропетровської області, заявив, що особисто триматиме на жорсткому контролі питання боротьби з корупцією.
Губернатор наголосив, що правоохоронцям, та й чиновникам слід давно визнати - робиться у даній сфері недостатньо, особливо щодо викорінення причин цього явища. А головною причиною Олександр Вілкул вбачає відчуття чиновниками «тимчасовості» як свого перебування на посаді, так і перебування при владі тих, хто може його проконтролювати. Втім, на думку голови облдержадміністрації та за сумісництвом обласної організації Партії регіонів, це вже в минулому. Нажаль, губернатор так і не пояснив, що він має на увазі під припиненням "тимчасового" статусу чиновників та їх контролерів - чи то, що вони не змінюватимуться з кожним новим урядом, чи може фіксацію посад за людьми, що їх тепер обіймають, незалежно від наслідків їх діяльності.
Натомість він нагадав, що наближається "найцікавіший етап бюджетного року - проведення тендерів". Задля "поліпшення життя людей" Олександр Вілкул закликав правоохоронців якомога пильніше контролювати витрати кожної копійки державних коштів.
Голова Дніпропетровської обласної адміністрації переконаний, що корупція - це замкнене коло всередині всієї системи влади. Вона ж - одна з головних причин недовіри народу до влади, базовий елемент саморуйнування суспільства. Саме це змушує, за словами обласного очільника, приділити якомога більше зусиль боротьбі з нею.
Одним з дієвих методів унеможливлення корупційних дій губернатор запропонував обов'язкову антикорупційну експертизу всіх без винятку нормативно-правових актів облдержадміністрації. Не забув він і про більш традиційні методи: в області створено 53 «телефони довіри», за якими громадяни можуть повідомити правоохоронців про корупційні дії працівників влади.
Автор: Тімур ЖЕЛДАК