App Store Google Play

Сквер перед ГУ МВД такий гарний, що його присвятили Щолокову

28.12.2010 10:01

Безіменний сквер, що знаходиться перед будівлею ГУ МВС України у Дніпропетровській області між вулицями Червоною, Бородинівською та Чкалова, більше не є безіменним.

Так вирішили міські депутати шостого скликання 27 грудня під час своєї позачергової шостої сесії.

Дуже гарні у новорічних нарядах за бюджетний кошт деревця тепер не просто збагачують киснем повітря в центрі, а й гордо носять ім'я одного з радянських вождів, а саме Миколи Щолокова.

Вочевидь, депутатський корпус, який далекий від історії своєї держави та рідного краю здатний увічнювати в назвах міст та його частин лише власних катів.

Микола Щолоков народився в листопаді 1910 року на Луганщині. З 1927 - мешкав у Дніпропетровську, де закінчив Дніпропетровський металургійний інститут. Був активним членов КПРС, завідував партійними комітетами Красногвардійського району, міста Дніпропетровська у довоєнні роки.

Саме він відповідав за оборону Дніпропетровська у 1941 році та евакуацію найбільш важливих підприємств.

Пройшов усю війну, перебуваючи на політично-командирських посадах Південного, пізніше - Другого Українського фронту.

У повоєнні роки продовжував партійну та чиновницьку діяльність. Із будівлею на Чкалова Миколу Щолокова пов'язує той факт, що він був першим міністром охорони громадського порядку СРСР, пізніше - міністром внутрішніх справ.

Всі досягнення Щолокова на партійному поприщі історики пояснюють близькістю із Леонідом Іллічем Брежнєвим. Після смерті останнього в ході розслідування були доведені численні випадки зловживань у МВС. Щолоков був позбавлений усіх державних нагород, звань та привілеїв, крім бойових. 1984 року виключений з КПРС, після чого застрелився з мисливської рушниці.

Микола Щолоков є почесним громадянином Дніпропетровська.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...