App Store Google Play

Бенефіс Сафронова на обласному телебаченні – “і сміх, і гріх”

28.12.2010 08:59

25 грудня 19:00 відбувся бенефіс мера Дніпродзержинська Станіслава Сафронова на 51-му державному телеканалі.

Назвати його інакше, як «и смех, и грех» не можливо. Скрізь та поряд в українській мові міського керманича проскакували російські слова, регулярно губилась думка, повторювались фрази, наводились невірні дані, тощо.

Журналіст питав пана Сафронова про те, як він планує вирішувати ті, або інші суспільні проблеми міста, на що не отримав практично жодної конкретної відповіді. Коли мова зайшла про те, як мер відноситься до необхідності надання Дніпродзержинську статусу міста, як зони екологічного лиха, Сафронов після 7-хвилинної розмови так і не згадав про це конкретне питання. Замість цього мер розказав словами «заграної платівки» про жахливість існування в місті хвостосховищ відходів уранового виробництва колишнього ПХЗ. Окремо вказав на свої досягнення в вирішення цього питання - «розпочинання» фінансування проблеми державою. 

Далі невідомо чому мер змінив свою думку, назвавши Дніпродзержинськ одразу «другим Чернобилем», а потім «першим». Дніпродзержинський міський голова вказав, що «знаходиться в темі на дану хвилину» та підкреслив, що «тільки завдяки впливу екологічної небезпеки по наслідкам від спадщини ПХЗ ми маємо такі страшні показники: плотність атмосфірного забруднення на 1 кв. км. в Дніпродзержинську перебільшує середній показник по Україні в 120 разів». Звідкіля такі дані та яке відношення має колишнє (і вже багато років не діюче) виробництво по збагаченню уранових руд до щільності атмосферного забруднення міста так і залишилось невідомим.

Під час інтерв'ю говорили й про інше. Наприклад про проблему з чистою питною водою в місті, як наслідок екологічної небезпеки. Але яким чином її вирішувати, так мер і не зазначив. Торкнулись питання житлового будівництва. Так владою вирішено провести інвентаризацію довгобудів і «безхозних споруд» для надання нових "квартір" потребуючим. На 25 січня наступного року перед мером буде доповідати його профільний заступник. Не зрозумілим для багатьох телеглядачів був вислів Станіслава Сафронова: «У нас в місті радість - місто розділено на дві половини». Йшлося про те, що на лівому березі у нас зв версією пана Сафронова побудовані лише «нові» житлові будинки, а правий берег - це промислова частина нашого міста і там ще присутні побудови 50-х років. Чому тут радіти, так до кінця інтерв'ю і не стало ясно. 

Окремо журналіст продемонстрував повагу до нашого міста, який відомий своїми культурними досягненнями далеко за своїми межами, визначивши, що в Дніпродзержинську йде реконструкція бібліотеки, планується ремонт театру, тощо. «Потрібно наших людей повертати до духовності... щоб не тільки були видні наші труби з великим потоком диму», - відповів Станіслав Сафронов. Завершив розмову на тему культури мер фразою «Хто не знає свого минулого, то не буде знати свого майбутнього», переробивши на свій лад вислів Максима Рильського «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього».

Під час інтерв'ю чітко спрацювала і так звана вертикаль влади: Станіслав Сафронов визначив, що в новорічній парковій зоні міста буде стояти «мерська йолка». Очевидно, що наш президент Віктор Янукович чітко дав зрозуміти своїм підлеглим, що в Україні більше не існує «ялинок», а є тільки «йолки». Не буде ж мер заперечувати президенту?

Наприкінці свого виступу, мер зазначив, що разом зі своєю оновленою командою, вони зробили не мало: освітлили дороги, ефективно пораються з ожеледицею. «Ми будуємо новий Дніпродзержинськ, за нашу каденцію ми виконаємо всі взяті на себе зобов'язання», - пообіцяв Станіслав Сафронов.

Дуже б хотілося, щоб обіцяне було виконано і через 5 років дніпродзержинцям не згадалося народне прислів'я «обіцянка цяцянка, а дурневі радість».

 ГРАД-Дніпродзержинськ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...