App Store Google Play

Таємниця блакитного лотоса

23.12.2010 08:33

Курильні суміші - відносно нове захоплення молоді. Хвиля розповсюдження цих легких наркотиків пройшла по Україні минулого року. Наркологи відразу забили на сполох. Ці суміші небезпечні: вони призводять до залежності, розладів психіки. Українська влада намагається боротися з новим ворогом, але поки що виходить не дуже. Торговці міксами чомусь завжди опиняються на крок попереду. 

Цей кіоск у центрі - напроти апеляційного суду - найпублічніший у своєму роді заклад. Саме тут збирається молодь, щоб долучитися до модного захоплення. Зараз він закритий - у Дніпропетровську боротьба із згубним зіллям. Але незабаром, будьте певні, знову відчинить свої двері для прихильників курильних міксів. Вони стали популярними в Україні ще на початку 2009-го. Гучні назви, серед яких - гавайська троянда або голубий лотос, приховують нібито речовини рослинного походження. 

Продавець курильних сумішей: «Никаких голубых лотосов, шалфея прорицателей и гавайской розы никогда в миксах не содержалось. Во всех смесях активным веществом являлись либо вариации синтетического каннабиноида JWH, либо другие химические соединения». 

Коли наявність синтетики у міксах була доведена, Україна стала в один ряд з іншими країнами Європи, де таке зілля поза законом. Але вже через місяць кіоски знову почали продавати курильні суміші. Виявилось, що вітчизняні законодавці заборонили далеко не всі сполуки на основі синтетичного каннабіноїду JWH. Отже, мінімально змінив склад і назву та знову легалізувався. До речі, зараз торговці вже готові до наступної заборони. 

Продавець курильних сумішей: «Дело в том, что продавцы уже готовы к следующему запрету. Уже разработаны новые миксы на принципиально новой основе - без содержания синтетических каннабиноидов. В ближайшее время в список наркотиков будут внесены еще около 22 синтетических соединений, которые используются в производстве курительных миксов. Сразу вслед за запретом некоторые производители заменят запрещенные каннабиноиды в составе своих продуктов на еще не запрещенные». 

Серед методів протидії у Дніпропетровську - міліцейські рейди. Управління по боротьбі з обігом наркотиків намагається закрити точки збуту курильних сумішей. Однак більшість з них закривається сама - перед рейдом. В останній раз, 6 грудня, правоохоронцям вдалося зачинити лише 2 кіоски. 

Валерій Кузьменко, заступник начальника управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків обласної міліції: «На сегодняшний день пришел дополнительный список веществ, которые относятся к наркотическим и психотропным. Мы сейчас выявляем такие киоски, которые продают это зло». 

Особливе занепокоєння викликає у міліції популярність міксів серед молоді. Саме підлітки найчастіше стають клієнтами «торговців щастям». До того ж, кіоски зазвичай розміщують там, де багато студентів. 

Валерій Кузьменко, заступник начальника управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків обласної міліції: «Причем мы видим, что это продается в центре города. Очень удобное место между шестью вузами. Утром идут в школу - все уже открыто, работает, для того чтоб на этом зарабатывать деньги». 

Майже всі мікси потрапляють до нас із Китаю. Східних ділків не лякають заборони, які вводить Україна та інші держави. Щоправда, у деяких містах нашої країни мережі збуту курильних міксів вдалося подолати. 

Продавець курильних сумішей: «Те, кто этим занимается, не откажутся от этого бизнеса. А есть еще русские - у них качество действующего вещества хуже, но цена ниже, и заработок стабильный. Они тоже с рынка Украины не уйдут. Если сравнивать объемы продаж до первого запрета и сейчас, то картина налицо: жути нагнали столько, что несколько областных центров вообще не работают, зато Харьков наоборот стал наркостолицей».

Хоча синтетичні каннабіноїди швидко виводяться з організму людини, залежність від них усе ж виникає. Часте вживання міксів може призвести до розладу центральної нервової системи. 

Тарас Олефір, нарколог обласного наркологічного диспансеру: «Употребления таких психоактивных веществ, так сказать «искусственных суррогатов радости» - они деструктивны. В чем деструкция? Естественно, это пагубно влияет на физиологическом уровне, разрушает ту же печень, сердце, нервную систему. Плюс откладывает отпечаток на психике: психозы, неустойчивые состояния. То есть происходит деструкция - разрушение личности человека, и приводит на дно». 

За рік через центр реабілітації обласного наркодиспансеру проходять до 300 підлітків. Серед усіх зафіксованих випадків є й залежності від курильних сумішей. Нова отрута, яку багато хто вважає безпечною, призводить до тих самих плачевних наслідків, що і важкі наркотики. Курильні мікси - це загроза здоров'ю української нації. А з іншого боку - надприбутки усіх, пов'язаних з цією торгівлею. Можливо, саме тому перемогти таке явище дуже важко.

Студія "Акцент-медіа"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нема жодної відомої людини в нашій країні, яку українці не облили б брудом. Навіть дісталось Тарасу Григоровичу і Григорій Савичу.Шевченко – дівчат кохав. Сковорода – вино і сир любив, їзд...
Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...