App Store Google Play

Петарди у Дніпропетровську: заборонити не можна дозволити

23.12.2010 10:44

Напередодні Новорічних свят представники МНС наполегливо радять городянам забути про забавку, яка останніми роками стала народною - "стріляти" петардами та феєрверками в дворах, на вулицях та на власних балконах і лоджіях.

Зазвичай у передноворічні тижні придбати піротехнічні забавки можна практично на кожному кроці. При цьому,  продавець, звичайно, не гарантує їх безпечності та якості, втім це не зменшує попит на "іграшки".

Як наслідок - пожежі, обпалені руки, ноги та обличчя. Рятувальники можуть розповісти про чимало трагічних випадків, які стали повчальними для любителів спец ефектів,  проте не для решти городян, які продовжують забавлятися бенгальськими вогнями, петардами та іншими піротехнічними засобами.

В МНС нагадують, що за правилами, запускати ракети та вибухати петарди дозволено лише тим, кому виповнилося 18 років. Та й ті не мають права розважатися таким чином ближче, ніж за 100 метрів від шкіл, лікарень, дитсадків, житлових будинків та інших громадських місць.

Зазвичай ці вимоги в новорічну ніч ігноруються  -  народ масово випускає феєрверки просто з балконів, викидає петарди з вікон, встановлює ракетниці біля під'їздів тощо.

Звичайно, що ніхто не слідкує за дотриманням правил в святкову ніч. Однак, цього року, розповідають в МНС, все буде інакше. На вулицях та площах міста чергуватимуть правоохоронці, які затримуватимуть всіх порушників цих правил. Перспектива провести новорічну ніч в каталажці - не краща перспектива, тож рятувальники радять не завдавати власноруч собі клопоту.

Водночас, зрозуміло, що такі погрози є не вельми переконливими для дніпропетровців, до більш дієвих заходів влада не вдається. А от у Івано-Франківську розпорядженням міського  голови, вже заборонено реалізацію і використання петард. Зроблено це "з метою запобігання нещасним випадкам, спричинення жителям міста фізичної, психологічної і моральної шкоди".

На території Вінницької області на період нанворчних свят правоохоронці заборонили продавати використовувати піротехнічні засоби і порушники вже відчувають на собі жорсткі дії міліціянтів - мінімальний штраф становить 450 грн, максимальний - 1700 грн. Не виключена також і кримінальна відповідальність.

Наш же міський голова, схоже, здоров'ям та безпекою городян не переймається - має важливіші справи як-то перерозподіл бюджету, затвердження численних "паперових" міських програм, будівництво фонтанів тощо.

Теги: МНС, петарда

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ахметов, схоже, почав мститися дніпрянам за те, що вони насмілилася відстояти своє право більше його не кредитувати!Гадаю, всі зрозуміли про що йдеться…Декілька років поспіль цей представник ук...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальника...
Теперішня передвиборча кампанія в Україні - це дно, відстій, колупання у брудній білизні, розкол. А люди, яких я, наприклад, вважав цілком при здоровому ґлузді, під впливом потоків брехні, наклепів, в...