App Store Google Play

Дніпропетровщина передала Києву пам’ятну дошку Лесю Курбасу

23.12.2010 14:42
Заступник голови дніпропетровської облдержадміністрації Марія Пустова передала директору Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса Неллі Корнієнко пам'ятну бронзову дошку видатному театральному діячеві Лесю Курбасу. Про це повідомляє прес-служба ОДА.

У день народження митця, 25 лютого, цю дошку встановлять на фасаді Національного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса у Києві. В урочистій передачі пам'ятної бронзової дошки взяли участь голова Національної спілки театральних діячів України Лесь Танюк, видатні діячі культури і мистецтв та студенти.

«Лесь Курбас стояв у витоків заснування Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. Дніпропетровщина високо цінує його внесок у розбудову та становлення театрального мистецтва України та нашого регіону. Пам'ятна дошка, яку ми передали Національному центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса, це частинка нашої шани про видатного митця - актора, режисера і реформатора українського театру», - зазначила Марія Пустова.

Автором бронзової дошки Лесю Курбасу є народний художник України Володимир Небоженко. Схожа пам'ятна дошка вже встановлена у Відні, де навчався режисер. Відливання обох дощок виконав майстер Федір Майстренко на базі державного підприємства виробничого об'єднання "Південний машинобудівний завод імені О.М.Макарова" на благодійних засадах.

Довідка: Лесь Курбас - видатний режисер, актор, драматург, публіцист, перекладач. Він прагнув здійснити принциповий переворот в українському театрі, аби вивести його на європейський та світовий рівень. «Молодий театр», започаткований Лесем Курбасом у Києві - це театр пошуків нових форм втілення сучасної та класичної драматургії.

Лесь Курбас стояв у витоків заснування Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка. Влітку 1919 року він запропонував об'єднати свій «Молодий театр» з Державним драматичним театром. Об'єднання відбулося, і новий театр став Першим драматичним театром УРСР. З 1921 по 1926 роки трупа успішно гастролює Україною. У 1927 році театр влаштовується у Дніпропетровську.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...