App Store Google Play

Крадійку бігбордів з Дніпродзержинська незаконно пожалів суд

22.12.2010 10:44
20 грудня вироком Заводського районного суду м. Дніпродзержинська депутат міськради від Партії регіонів Галина Куроп'ятникова визнана винною у скоєнні карного злочину за ч.1 ст. 382 - невиконання судового рішення.

Як повідомлялося раніше, прокуратура міста Дніпродзержинська відкрила провадження кримінальної справи відносно члена виконкому, директора комунального підприємства "Міська інформаційна система" Галини Куроп'ятникової у зв'язку з незаконним демонтажем (фактично - крадіжкою) бігборду, що належить ПП Купрій С. Н. - матері правозахисника Віталія Купрія. Причиною бігбордної війни було те, що у своїй правозахисній діяльності Віталій Купрій розміщував на бігбордах своєї матері інформацію із критикою влади. Приміром, одним із критичних гасел стосовно зриву опалювального сезону в 2008 році був "Корчевського під суд!". 

Незважаючи на те, що Галина Куроп'ятникова була визнана винною, суд визнав можливим звільнити її від карного покарання у зв'язку з тим, що вона не судима раніше, частково визнала себе винною та вчинила злочин невеликої тяжкості, що не становить значної суспільної небезпеки.

Ми попросили прокоментувати це рішення представника потерпілого Віталія Купрія, на що він повідомив: "На мою думку, суддя Сергій Дячков виніс незаконне рішення. По-перше, свою провину на суді Галина Куроп'ятникова не визнала, що можна перевірити, прослухавши аудіозапис судового засідання.

По-друге, статті кримінально-процесуального кодексу 7 та кримінального кодексу 48 передбачають можливість звільнення винного від кримінальної відповідальності в результаті зміни обставин справи - скасування ухвали суду, за невиконання якої Куроп'ятникова потрапила під суд. Ця ухвала забороняла демонтувати бігборди ПП Купрій С.Н. Скасування зазначеної ухвали не дозволяє КП "МІС" та пані Куроп'ятниковій (як директорові комунального підприємства) порушувати право власності, що гарантується ст. 41 Конституції України, тому вважати його зміною обставин неправильно.

По-третє, суддя у своєму рішенні дає визначення діям Куроп'ятникової як "не становлять ЗНАЧНОЇ суспільної небезпеки". Галина Куроп'ятникова нанесла своїми діями збиток як ПП Купрій С. Н., так і територіальній громаді міста (оплативши крадіжку бігборду з бюджетних грошей)  на загальну суму в 16 000 гривень. Хоча законною  підставою для звільнення від кримінальної відповідальності згідно ст. 7 УПК та ст. 48 КК є тільки ПОВНА втрата суспільної небезпеки діяння."

Дійсно, як може бути суспільно безпечним учинок, що наносить багатотисячний матеріальний збиток громаді й приватній особі? Хто буде його відшкодовувати?

Віталій Купрій також поділився з нами підозрами, що винесене судом рішення було "замовленим". Правозахисник обґрунтовує свої підозри в такий спосіб: "Підлеглі Галини Куроп'ятникової по кілька разів перед останніми судовими засіданнями нагадували про необхідність присутності в суді потерпілої або її представника (тобто мене). Я одразу не розумів такої запопадливості, оскільки про перші засідання суду я дізнавався тільки зі своєї ініціативи. Мені навіть ніхто не слав повістки. І тільки вчора мені стала зрозуміла причина таких дзвінків. Згідно ст. 12 УПК, при винесенні рішення про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку зі зміною обстановки, суд зобов'язаний з'ясувати думку потерпілого й повідомити про це його представника. Тобто, Галина Куроп'ятникова заздалегідь знала про те, що не понесе покарання за вчинене."

Віталій Купрій готує апеляційну скаргу на зазначену постанову суду.

ГРАД-Дніпродзержинськ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...