App Store Google Play

Похід до прокуратури завершився в кареті швидкої

21.12.2010 21:09

Звернувшись до прокуратури, щоби передати заяву, 28-річний хлопець відчув на собі кола бюрократичного пекла. Після біганини по кабінетах, йому довелося викликати швидку, при чому без допомоги працівників прокуратури. Коли ж лікар приїхав, то замість надавати допомогу хворому, йому довелося відповідати на запитання міліціонерів, які невідомо звідки взялися в приміщенні прокуратури. І все б минулося без розголосу, якби це не відбувалося на очах журналіста, адвоката і громадських діячів. Серед свідків був і правозахисник Василь Сухов, який і повідомив Дніпрограду про інцидент.

За словами Василя Сухова, 28 річний Олексій Білорибка 21 грудня о 10 годині ранку в супроводі «групи підтримки» - адвоката, журналіста, представників громадськості і правозахисника - звернувся до Кіровської районної прокуратури в м. Дніпропетровську, щоби передати заяву. Супровід був необхідний через побоювання, що у прокуратурі можуть порушити права Олексія. Як виявилося згодом, тривога не була марною.

Приймати заяву у канцелярії спершу відмовлялися, оскільки на документі не було візи чергового прокурора. Тому Олексію довелося добряче побігати по прокурорських кабінетах, що, як відомо, здоров'я не додає. Після певних зусиль і біганини працівник прокуратури таки прийняв заяву Білорибки.

«Ми помітили, що Олексій сильно збліднів, спитали, чи добре він почувається. Хлопець поскаржився на серце, сказав, що воно аж вискакує», - зазначив Василь Сухов. Він додав, що на прохання викликати швидку працівники прокуратури відмовили.

«Швидку викликала Любов Каптєла. Лікар виміряв тиск - він був підвищений (140/100), а пульс був 120 ударів на хвилину (при нормі 72-90 ударів). Коли хлопця супроводжували до карети швидкої, вже на сходах медпрацівника зупинили співробітники міліції - чоловік-сержант та дві жінки-офіцери. На їх наполегливе прохання лікар змушений був покинути хворого і пройти з ними назад до приміщення прокуратури. Враховуючи неординарність обставин, я пішов за ними», - розповів Василь Сухов. Він зауважив, що міліціянти записали дані лікаря, на прохання представитися сержант назвався оперуповноваженим карного розшуку Кіровського райвідділу міліції Ткаченком Андрієм Миколайовичем.

Вже надвечір Любов Каптєла повідомила, що їй зателефонував чоловік, який представився Андрієм Ткаченком і повідомив, що її питанням (?) займатиметься дільничний. За словами Любові Яківни, він не уточнював, яким саме питанням і який саме дільничний.

Як пояснив нам Олексій Білорибка, у лікарні швидкої йому надали медичну допомогу. Під час розмови він повідомив, що наразі почувається краще і знаходиться вдома. Парубок розповів, що за останні кілька місяців він не вперше опиняється на лікарняному ліжку - проблеми зі здоров'ям має вже тривалий час, але загострення сталося саме після відвідин прокуратури ще в серпні цього року. Від того часу він кілька разів опинявся в лікарні через проблеми із серцем.

Чому працівники прокуратури не реагують на прохання викликати швидку? Звідки і з якого приводу взялися у прокуратурі працівники міліції? Які можуть бути питання у опергрупи до лікаря, який надавав невідкладну допомогу хворому у приміщенні прокуратури? Дніпроград з'ясовуватиме подробиці інциденту. Схоже, що новій очільниці обласної прокуратури Наталії Марчук дісталося неоране поле для роботи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...