App Store Google Play

Підприємці продовжують боротися за референдум

21.12.2010 17:56
Протягом 23 -25 грудня в усіх обласних центрах України мають відбутися збори по ініціюванню Всеукраїнського референдуму по припиненню повноважень Верховної Ради і Президента України. Про це 21 грудня під час зустрічі з підприємцями в Дніпропетровську повідомив керівник громадського руху «Спільна справа» Олександр Данилюк.

Зокрема у Дніпропетровську збори мають відбутися 23 грудня о 20:00 на площі Петровського. Відповідна заявка вже подана до місцевої влади. Згідно з законом «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» легітимними ці збори будуть за умови участі не менше як 200 осіб.

Як повідомляв Дніпроград, подібні збори вже відбулися 6 грудня. Але тоді на референдум виносилося питання припинення повноважень тільки Верховної Ради. Щоби синхронізувати дії усіх ініціативних груп в Україні рух «Спільна справа» пропонує провести ще одні збори із винесенням на референдум одразу двох питань - припинення повноважень і Верховної Ради, і Президента.

Лідер «Спільної справи» привітав підприємців із висновком Венеціанської комісії від 17 грудня, який ставить під сумнів легітимність української влади, і назвав його спільною перемогою. Адже реакція комісії стала можливою після активної громадянської кампанії. «Наша позиція знайшла міжнародну підтримку. Цей режим втрачає підтримку на заході, і втрачає її дуже швидко», - підкреслив Олександр Данилюк.

Він звернув увагу присутніх на те, наскільки знахабнілою є нинішня влада, яку навіть десятитисячні акції протесту не змушують прислухатися до голосу народу. А тому стратегічним кроком має стати проведення всеукраїнського референдуму. Його задачі - ініціювати нові вибори та забезпечити їх прозорість та законність. «Ми намагаємося повернути собі право бути суб'єктом влади», - заявив Олександр Данилюк.

Громадський діяч передбачає, що влада опиратиметься проведенню референдуму, і ЦВК може не зареєструвати ініціативні групи. За підрахунками, останній термін для відповіді ЦВК - 21 січня 2011 року. Тому активісти вже готуються до масової акції в Києві на 22 січня. Символічно, що в цей день Україна відзначатиме День Соборності.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...