App Store Google Play

Краснова гноблять “по-дорослому”: відібрали землю, закривають ресторани

17.12.2010 13:00

Ще два місяці тому навряд чи хтось із мешканців Дніпропетровська міг уявити, що станеться із "головним претендентом на посаду міського голови" (за власним визначенням) Загідом Красновим до кінця 2010 року. І хоча та зухвалість, з якою міська територіальна виборча комісія час від часу "попускала" відомого дніпропетровського політика й бізнесмена, вже викликала подив, передбачити, що у Загіда в його рідному місті буде просто земля горіти під ногами, було досить важко.

На чергових та позачергових 20-хвилинних сесіях, які щотижня проводить міський голова Куліченко, раз-по-раз приймаються рішення щодо скасування рішень міськради попереднього скликання щодо земельних питань, які так полюбляв вирішувати на свою користь колишній "директор міськради". Але й цього супротивникам Краснова виявилося замало - вони дісталися й до бізнесу підприємця. Зокрема, 16 грудня деякі видання повідомили, що зупинили свою роботу ресторани "РІО", "Міміно" та "1000 і 1 ніч".

Офіційною причиною закриття закладів є висновок обласного управління із захисту прав споживачів, яке виявило у згаданих закладах факти обважування та шахрайства у розрахунках з клієнтами, а також випадки відпуску алкогольних виробів без пробиття чеку на касовому апараті.

Оголошуючи свій вирок, співробітники обласного управління були впевненими й серйозними - вочевидь, знахабніння рестораторів для них новина й у інших закладах, які належать представникам правлячої партії, таких явищ не може спостерігатися апріорі.

Подібний знущальний привід (хтось уявляє , що таке обважування в дорогому ресторані?) не здався надто смішним ані працівникам, ані керівництву ресторанів. Протягом останніх двох діб до них по черзі навідалися податківці та санстанція, виписали штрафи й заборонили подальшу діяльність.

Кореспондент "Газети по-дніпровськи" відзначає, що крім комерційної належності до Загіда Краснова всі три зачинені й оштрафовані заклади знаходяться у дуже привабливих куточках міста. Тож, напевно, що у справі із ресторанами бажання насолити колишньому опонентові у представників влади суміщається з бажанням отримати ласі шматки індустрії розваг, які сам Загід Краснов скромно називав "закладами громадського харчування".

Політолог Андрій Золотарьов не вважає мотиви переслідування Краснова за політичні, адже на його думку, Краснов уже давно перестав бути будь-кому в місті політичним опонентом. Втім, за час керування більшістю міськради, що складалася переважно з регіоналів під носом у номінального міського голови Куліченка, Краснов сколотив собі справжню бізнес-імперію: стрілочний завод, кілька ресторанів, кілька десятків земельних ділянок "на перспективу". Тож новоспечені політичні переможці, на думку Золотарьова, бажають поживитися, адже є чим - більшість відведень землі та будівництв здійснювалися з порушенням законів та норм, тому можуть бути скасовані.

Сам Загід Краснов неодноразово заявляв, що ресторанний бізнес для нього не є джерелом прибутку, а використовується лише як "іміджеві річ". В інтерв'ю одному з телеканалів у ході перевиборчої агітації у вересні цього року, зокрема, Краснов запевнив, що цей бізнес "хіба що балансує на межі окупності", а деякі з його закладів просто "працюють в мінус". Тож, не виключено, що сам Загід Геннадійович не надто розчарований від такого перебігу подій. Ну, подумаєш, політичні опоненти попсували дещо імідж - з ким не стається?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Сьогодні в усьому світі відзначають День рідної мови. В Україні це питання є особливо актуальним, адже сотні років на наших землях викорінювали все українське.Кажуть, що до початку «братніх&raqu...
Перша стадія «Заперечення».Людина, яка все життя прожила в парадигмі радянської «Дніпропетровщини» природно відмовляється сприймати будь-які зміни в назві області. На цій стаді...
Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...