App Store Google Play

Вбивця трьох жінок відбудеться легким переляком?

15.12.2010 09:24
Мажор-прокурор, який збив на смерть трьох жінок на житловому масиві Перемога може відбутися покаранням, нижчим мінімально можливого. Для цього буде застосована технологія пом'якшуючих обставин, повідомляє 9 телеканал.

Слідчий прокуратури Індустріального району Дмитро Рудь, що збив на смерть трьох жінок на набережної Перемоги, найімовірніше, отримає термін покарання не більше 3-4 років. До таких висновків прийшли адвокати, які спеціалізуються на автомобільній тематиці, після того як змоделювали ситуацію.

Громадськість дарма чекає важкого покарання для Дмитра Рудя, вважає адвокат Ольга Груша. Адже, крім емоційної сторони, на яку впливають кількість жертв та посада самого порушника і його рідних, суд може врахувати численні пом'якшуючі обставини, наприклад, відсутність розмітки на дорозі в момент ДТП.

"Що в нас передбачене правилами дорожнього руху: якщо на дорозі відсутня розмітка, то водій визначає свою смугу для руху в одному напрямку винятково за власними внутрішніми переконаннями, - пояснює Ольга Груша. - Стверджувати, що він виїхав на зустрічну смугу не можна".

На користь водія грає й те, що пішоходи могли бути закриті від нього іншим транспортом. А головне, наголошує адвокат, пішоходи не мали права стояти на розділовій смузі в центрі дороги, оскільки там не було острівця безпеки. Вину можна перекласти також і на зустрічний транспорт, що не дав людям можливості завершити перехід.

"Це був дійсно збіг випадкових, незалежних від водія обставин, що у цьому випадку є пом'якшуючою обставиною", - стверджує Ольга Груша.

І таких обставин, за бажанням захисту, можна знайти або придумати ще чимало. Це дозволяє інкримінувати водієві не порушення правил, через яке загинули люди, а більше м'яке обвинувачення в убивстві з необережності з терміном покарання від 5 до 8 років. Але і 5 років Рудь, швидше за все, не отримає.

"При наявності пом'якшуючих обставин, з урахуванням особи винного, суддя може у своєму вироку пом'якшити покарання, опустити його нижче мінімально можливого, - говорить Ольга Груша. - Це може бути й три, і чотири роки. У кожному разі все залишається на розсуд судді".

Звичайно, можуть бути й обтяжуючі обставини, однак зараз інформація про швидкості автомобіля й наявності алкоголю в крові водія зберігається в таємниці.

Нагадаємо, що 20 жовтня близько 6:40 ранку на власному автомобілі Дмитро Рудь збив трьох жінок на пішохідному переході на житловому масиві Перемога-1, після чого втік з місця події, сховав автомобіль у одному з дворів на Перемозі, демонтувавши з нього номери держреєстрації та подав заднім числом заяву про викрадення машини.

Водночас батько вбивці - прокурор Жовтневого району Іларіон Рудь - не зважаючи на заяви у пресі, не звільнився з своєї посади, а лише відсторонений від виконання обов'язків за власним бажанням й залишається досить впливовою особою у слідчих органах міста.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...