App Store Google Play

Якщо болить серце – «швидку» можна не викликати, кардіологів скоротили

14.12.2010 11:23

Як вже повідомляв Дніпроград, у Дніпропетровській області впроваджують пілотний проект реформ у медицині. Одним з неприємних як для лікарів, так і для пацієнтів нововедень передбачається, що з 2011 року вся обласна невідкладна допомога позбудеться спеціалізованих бригад - кардіологів, невропатологів і педіатрів.

Дніпропетровщина свого часу була обрана як область для експериментів (разом з Вінницькою та Кіровоградською областями) для перевірки "нової системи охорони здоров'я". Тепер на виклики до хворих будуть приїжджати лікарі широкого профілю. Кардіологів, невропатологів і педіатрів «швидкої» переучують уже два місяці і незабаром мають видати їм спеціальні сертифікати.

У самих лікарів до ерформи ставлення скептичне: якщо раніше на серцевий напад приїжджали кардіологи, які чітко знали, що потрібно робити, тепер викручуватися з ситуації й відповідати за стан хворого має широкопрофільний лікар. Що вже казати про педіатричну допомогу, адже дитячий і дорослий організми та процеси в них відрізняються більш ніж суттєво.

Опитані газетою "Сегодня" батьки також здебільшого здивовані й розчаровані. «В епідемію грипу лікарі «швидкої» були перевантажені, і до моєї 7-літньої дочки приїжджала звичайна «швидка». Лікар зовсім не знав, що робити. Довелося дзвонити дільничному педіатрові й та по телефону давала рекомендації лікареві «швидкої», - розповідає жителька ж/м Перемога Світлана Маркова.

Влада реформу не коментує. «Ця постанова Кабміну», - повідомила глава облуправління охорони здоров'я Валентина Гінзбург. Та й що має казати чиновник, адже нововведення має на меті не тільки заміну спеціалізованих лікарів на широкоппрофільних, а й скорочення бригад «швидкої» як таких.

За новими правилами до бригади буде входити 2-3 людини. Один лікар-універсал, інші - фельдшери. Кабмін чекає від такої "оптимізації" значного скорочення витрат на медицинське обслуговування населення. А чого чекати громадянам?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...