App Store Google Play

В Кривому Розі вирішили поборотися з наслідками нещадного землекористува

13.12.2010 08:27

Міністерству промполітики рекомендують визначитися з підприємством, на баланс якого буде взято колишні гірничі відводи закритих шахт Кривбасу. Таке рішення було ухвалене на розширеному засіданні колегії Державного Комітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, яке відбулося 10 грудня в Кривому Розі, повідомили в прес-службі Дніпропетровської облдержадміністрації.

Підприємство-утримувач має подбати, аби люди не потрапляли в зону можливого воронкоутворення від порожнин, залишених від гірничодобувних робіт колишніх шахт на території Кривого Рогу.

Також фахівці мають провести свердловинну розвідку порожнин на території Кривого Рогу, аби вирішити проблеми просідання і обвалів ґрунту.

Також рішенням колегії передбачено, що Науково-дослідний гірничорудний інститут, Державний проектний інститут «Кривбаспроект» разом з Науково-виробничим підприємством «Кривбасакадемінвест» розроблятимуть програми для створення геоінформаційної системи спостереження шахтних виробок та порожнин Кривбасу для прогнозування техногенних явищ.

Проблеми підземного Кривбасу останнім часом загострилися: у червні 2010 року внаслідок проведення планових вибухових робіт на шахті імені Орджонікідзе ВАТ «Центральний ГЗК» стався обвал ґрунту на площі 16 гектарів, а в серпні на території торговельного комплексу у Кривому Розі - обвал ґрунту на місці колишнього гірничого відводу шахтоуправління, закритого ще у 70-ті роки.

Фахівці побоюються: процес просідання ґрунту триватиме, старі шахтні тунелі провокують обвали.

Основними причинами виникнення проблем, що можуть призвести до природно-техногенних катастроф, є утворення порожнин під час підземного видобутку залізних руд; складування значних обсягів твердих і рідких відходів; порушення природного гідрогеологічного режиму регіону внаслідок відпомпування шахтних і кар'єрних вод з гірничих виробок тощо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...