App Store Google Play

В Кривому Розі вирішили поборотися з наслідками нещадного землекористува

13.12.2010 08:27

Міністерству промполітики рекомендують визначитися з підприємством, на баланс якого буде взято колишні гірничі відводи закритих шахт Кривбасу. Таке рішення було ухвалене на розширеному засіданні колегії Державного Комітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, яке відбулося 10 грудня в Кривому Розі, повідомили в прес-службі Дніпропетровської облдержадміністрації.

Підприємство-утримувач має подбати, аби люди не потрапляли в зону можливого воронкоутворення від порожнин, залишених від гірничодобувних робіт колишніх шахт на території Кривого Рогу.

Також фахівці мають провести свердловинну розвідку порожнин на території Кривого Рогу, аби вирішити проблеми просідання і обвалів ґрунту.

Також рішенням колегії передбачено, що Науково-дослідний гірничорудний інститут, Державний проектний інститут «Кривбаспроект» разом з Науково-виробничим підприємством «Кривбасакадемінвест» розроблятимуть програми для створення геоінформаційної системи спостереження шахтних виробок та порожнин Кривбасу для прогнозування техногенних явищ.

Проблеми підземного Кривбасу останнім часом загострилися: у червні 2010 року внаслідок проведення планових вибухових робіт на шахті імені Орджонікідзе ВАТ «Центральний ГЗК» стався обвал ґрунту на площі 16 гектарів, а в серпні на території торговельного комплексу у Кривому Розі - обвал ґрунту на місці колишнього гірничого відводу шахтоуправління, закритого ще у 70-ті роки.

Фахівці побоюються: процес просідання ґрунту триватиме, старі шахтні тунелі провокують обвали.

Основними причинами виникнення проблем, що можуть призвести до природно-техногенних катастроф, є утворення порожнин під час підземного видобутку залізних руд; складування значних обсягів твердих і рідких відходів; порушення природного гідрогеологічного режиму регіону внаслідок відпомпування шахтних і кар'єрних вод з гірничих виробок тощо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...