App Store Google Play

у криворізькому МЕТРО пікет - працівники вимагають зарплат

13.12.2010 10:13

Незадоволені політикою компанії по розподілу зарплати працівники центру оптової торгівлі ТОВ «МЕТРО Кеш енд Керрі Україна» улаштували пікет неподалік стін власного місця роботи. У відомому в Кривому Розі центрі оптової торгівлі працівники змушені виходити із транспарантами, вимагаючи підвищення та індексації зарплати. Про це повідомляє сайт Політика та гроші.

Ініціатива щодо проведення цієї акції належить профспілковому комітету криворізького центру «МЕТРО», зокрема - його голові Андрію Куделі та його заступниці Катерини Макаровьскій. Взяти участь у ній приїхав до Кривого Рогу й голова профкому 14-го торгового центра в Дніпропетровську Владислав Воронін.

Протест продовжувався близько двох годин. За цей час виступ активістів почули багато покупців. Основна вимога пікетників - підвищення заробітної плати якщо не до рівня європейської, то хоча б до 2500 грн. Можливості в компанії для цього є, запевняють вони. Крім того, учасники протестів упевнені: штат управління завеликий, водночас простим працівникам доводиться працювати з подвійним та навіть потрійним навантаженням. А підвищення зарплати найчастіше стосується тільки керівництва.

«За чотири роки, поки в Кривому Розі працює «МЕТРО», - розповідає Катерина Макаровська, - звільнилося багато людей. Або самі, або під тиском з боку адміністрації Центру. Працівникові, що виражав невдоволення політикою компанії або керівництва місцевого Центру, створювали такі умови, що він просто змушений був піти. Споконвічно тут працювало 70 касирів, сьогодні їх значно менше. Однак за те, що сьогодні люди виконують роботу за відсутніх, їм ніхто нічого не доплачує. Немає ніяких надбавок за позапланове навантаження».

Активісти звернулися із заявою в прокуратуру, говорить Андрій Куделя, але чіткої відповіді не отримали. Тепер будуть звертатися до суду, тим пак, що їхні київські колеги вже виграли кілька процесів. На думку профспілок, питання щодо індексації та справедливого рівня зарплат дозволить вирішити лише колективний договір.

Проблема назрівала давно, за її рішенням активісти їздили навіть у Німеччину під егідою профспілки «Захист праці», що входить до складу глобальної профспілки «UNI». Але навіть бесіда з директором компанії «МЕТРО Group» по персоналу Беттиною Шарф не дала належного результату. Німкеня, яка грозилася приїхати в Кривій Ріг і розібратися у всьому на місці, так і не стримала своєї обіцянки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...