App Store Google Play

Готель “Дніпропетровськ” прощається з орендарями

13.12.2010 10:07
Міський голова Іван Куліченко досяг мети, до якої йшов більше двох років - повернув готель "Дніпропетровськ" у комунальну власність. Таке рішення ухвалила четверта чергова сесія Дніпропетровської міської ради 8 грудня.

Наступним етапом життя одного з найпривабливіших об'єктів нерухомості міста має стати його оцінка з метою продажу потенційному інвестору. У кулуарах по закінченні сесії міський голова не сказав про це прямо, але згадав про продаж єдиного майнового комплексу готелю в якості "одного з варіантів його подальшої долі".

Нагадаємо, що пристрасті навколо одинадцятиповерхового тризіркового готелю на 320 номерів та 640 відвідувачів, що знаходиться в комунальній власності міста та здається в оренду колективу однойменного підприємства, точаться з літа 2008. Спочатку тодішній губернатор Віктор Бондар, проводячи інспекцію об'єктів в рамках підготовки до ЄВРО, вимагав звільнити його, бо не міг "терпіти порнографію".

Згодом на готель знайшовся страшенно бажаючий інвестор , який "стимулював" міську раду до влаштування аукціону восени 2009 року. Але при судовому розгляді з'ясувалося, що для того, аби розірвати договори оренди, які діяли до 2010 року, міська рада не має належних юридичних підстав, тож питання передачі майнового комплексу потенційному інвестору відклалося.

У вересні та жовтні 2009 Іван Куліченко від імені виконкому дві сесії поспіль ставив до порядку денного питання про виключення з Переліку об'єктів комунальної власності територіально громади міста, які не підлягають приватизації, цілісного майнового комплексу "Готель"Дніпропетровськ", а депутати на початку сесії знімали його з розгляду.

Час пройшов і виконком забрав готель у зв'язку із закінченням 12 жовтня 2010 року терміна дії договору оренди. Забрав, щоправда "по безпредєлу" - без жодних грошових компенсацій чи дольової участі попередніх орендарів. Річ у тім, що за 10 років оренди ТОВ "Готель "Дніпропетровськ" провело кілька ремонтів, закупило й встановило велику кількість сантехніки, меблів, побутової техніки,, тощо. Свій вклад в найбільший готель міста колектив готелю (саме його представники входять до складу ТОВ) оцінили у 43% від вартості готелю на даний момент.

Міський голова на подібні закиди зауважив, що готель - це цілісний майновий комплекс, його віддавали в оренду увесь разом і забирати місто має все разом. Тож тепер готель «Дніпропетровськ» має перейти на баланс комунального підприємства "Бюро обліку майнових прав і діяльності з нерухомістю".

Саме його керівникові - депутату від Партії регіонів та просто підприємцеві Геннадію Гуфману - доручено взяти готель на баланс, провести незалежну оцінку об'єкту, забезпечити його охорону та функціонування та відзвітувати за місяць, скільки ж готель насправді коштує і за скільки його можна продати "потенційному інвестору".

Як саме комунальний чиновник має організовувати охорону та оцінку, в рішенні міськради не вказано, але потенційним інвесторам відмашка вже дана, адже тим самим рішенням дається розпорядження МБТІ зареєструвати готель як власність міста, а міському управлінню комунальної власності - внести його до відповідних реєстрів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...