App Store Google Play

Мер Дніпропетровська наїхав на уряд Азарова - бюджет нереальний!

06.12.2010 10:25
За даними Асоціації міст України, понад 90% українських міст живуть у борг. Основна проблема у плануванні державного бюджету: економіка регіонів ще у стані кризи, але очікування держави від українських міст залишається на докризовому рівні.

Міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко, який також є президентом Асоціації українських міст, розповів, що до економічної кризи Дніпропетровщина формувала до 20% доходної частини держбюджету. Таким чином, регіон був одним із найбільших донорів для національного бюджету. Нині, за словами Куліченка, Дніпропетровськ живе за рахунок позик.

"Ми цілий рік живемо на позиках, коротко- чи середньотермінових. Я змушений був звертатися до Міністерства фінансів, щоб місту продовжили дозвіл на користування коштами Держказначейства", - зазначив він, повідомляє Tsn.ua.

Куліченко висловив упевненість, що така проблема знайома не лише Дніпропетровську, а й понад 90% українських міст, адже держава не модернізує методику прогнозування бюджетних видатків.

"У Мінфіні є порядок встановлення прогнозу на наступний рік, тож вони не беруть реалії цього життя, а прогнозують на основі трьох попередніх років. Так-от, Дніпропетровськ до 2010 року створював до 50 тисяч робочих місць, наші зростання в надходженнях сягали 30%. Під час кризи ця ситуація змінилася, але прогнози вже були завищені", - зауважив Куліченко.

Нагадаємо, що із місцевих бюджетів в Україні забезпечуються видатки, наприклад, на житлове господарство, фінансується сфера соціального захисту.

Таким чином, Іван Куліченко зняв із себе відповідальність за заборгованості по пенсіях, стипендіях та зарплатах працівникам бюджетної сфери. Експерти у самому Дніпропетровську відзначають, що цьогорічний бюджет містом не виконується через перевитрати на непередбачені статті витрат, обумовлені, насамперед, участю діючого міського голови у виборах та його показовими ремонтами доріг й масовими закупівлями у приватних організацій дитячих майданчиків.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...