App Store Google Play

Тарас Прохасько відповів дніпрянам на одне з вічних питань

02.12.2010 09:54
А саме питання "Чому?", яке у слов'янській і взагалі православній психолого-філософській доктрині є чи не ключовим у різних життєвих ситуаціях.

Відповідь письменника - БОТАКЄ - слугує назвою нової книги, яку презентував у перший день зими дніпропетровським поціновувачам літератури письменник і Івано-Франківська. Зустріч з читачами стала можлива завдяки проекту "Підмогильний-фест" - спільного літературно-просвітницького марафону Мистецької агенції "Арт-Вертеп" та громадянського об'єднання ГРАД.

До речі, сам Прохасько до творчості Валер'яна Підмогильного ставиться з повагою, але не приймає її як "своє". Цим письменник не переймається, адже читає багато і впевнений, що у будь-якої якісної літератури має бути свій читач.

Література, між іншим, для Прохаська не поділяється на вітчизняну чи зарубіжну. Якщо відкинути певні аспекти мови й місцеву колористику, література поділяється на добру, гіршу та зовсім погану. Добра література, на думку письменника не має меж і не страждає від перекладу.

Книжку "БОТАКЄ" сам автор назвав підсумком десятиліття творчості, адже під однією обкладинкою зібрані як нові, не видані раніше твори (пан Тарас пожартував, що таких там 22,7%), так і добре відомі, деякі - написані ще 2000 року. На думку письменника, подібне викладення має дати змогу читачам по-новому зрозуміти його думки й те, заради чого він писав ці книжки.

Загалом, чи дійде його слово до читача сам Прохасько не переймається. Ще на початку кар'єри він зробив свій вибір - не йти за читачем, аби заслужити його любов, а писати те, що думає - читач сам має зрозуміти.

Загалом пан Прохасько зізнався, що з письменства не живе й гонорарів за книжки не чекає - він працює в регіональній газеті у себе в Івано-Франківську й пише, тому що не може зупинитися. Іноді така творчість триває кілька діб з перервами на їжу і сон. Але навіть коли пан Тарас не пише оповідань чи романів, він весь час проговорює і обдумує події та діалоги ще не написаних речей.

Ось таким побачили "сучасного українського філософа", як назвав його Юрко Іздрик читачі Дніпропетровська.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...