App Store Google Play

У Дніпропетровську ліквідували управління інженерного захисту міста

17.11.2010 18:05

У Дніпропетровську ліквідовано міське управління інженерного захисту міста. Офіційно - через брак коштів на його фінансування. Чи було це управління зайвим і чи наповниться від його ліквідації бюджет, намагалася розібратися кореспондент газети "Сегодня".

Згідно з Генеральним планом міста, який бачили хіба лише чиновники, майже третина Дніпропетровська розташована у зсувонебезпечній зоні. Пам'ятаючи, що під час кожного дощу місто перетворюється на велику калюжу, а щовесни - на сучільний грязевий потік, мешканці б'ють на сполох: не маючи контролю за станом грунтів біди не минути.

Мешканці будинку на Запорізькому шосе, 19, що розташований поруч з місцем, де в червні 1997 року пішла під землю житлова дев`ятиповерхівка, стривожені не на жарт. «У нас двір, як велика яма: влітку від дощів потоп, а навесні сніг тане - ми знову пливемо. Від води порушилася конструкція будинку. Ми боїмося, що наш будинок повторить долю сусіднього », - скаржиться мешканка Алла Сиротенко і додає, що можна було хоч в управління скаржитися, а тепер, куди звертатися, люди не знають.

«Після ліквідації нашого управління залишилося тільки КП« Інженерний захист міста », яке займається лише наслідками зсувів. А ми розробили систему заходів, які могли запобігти обвалам у місті, де близько 30% території - небезпечні, і де незабаром можуть бути зсуви ґрунту », - пояснила екс-начальник управління Елла Максимова. За її словами, вже існує проект, згідно з яким планували будувати нові водостоки і робити свердловини для спостереження за ґрунтом. Найнебезпечнішими об`єктами екс-начальник називає Рибальську, Аптекарську, Тунельну балки. «На реалізацію проекту потрібно 30-40 млн грн.
На цей рік нам обіцяли 5 млн грн. Роботи ми розпочали, але грошей прийшло тільки 600 тисяч, а управління раптом ліквідували », - скаржиться Елла Максимова.

Те, що місту загрожують серйозні обвали ґрунту, підтверджує і головний геолог КП «Інженерний захист міста» Валерія Січкар: «Проблемні будинки є майже у всіх правобережних районах міста. Скарги надходять постійно, але з нашим фінансуванням зробити щось складно ». Директор КП інженерного захисту Юрій Береза закликає городян не панікувати. За його словами, в цьому році держава виділила місту трохи більше 1 млн грн. і це дозволяє підтримувати ситуацію. Проте ще в жовтні Береза поскаржився нам, що Київ щомісяця витрачає на попередження зсувів близько 1,5 млн грн., А Дніпру такої суми не дають навіть на рік.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...