App Store Google Play

У Дніпропетровську ліквідували управління інженерного захисту міста

17.11.2010 18:05

У Дніпропетровську ліквідовано міське управління інженерного захисту міста. Офіційно - через брак коштів на його фінансування. Чи було це управління зайвим і чи наповниться від його ліквідації бюджет, намагалася розібратися кореспондент газети "Сегодня".

Згідно з Генеральним планом міста, який бачили хіба лише чиновники, майже третина Дніпропетровська розташована у зсувонебезпечній зоні. Пам'ятаючи, що під час кожного дощу місто перетворюється на велику калюжу, а щовесни - на сучільний грязевий потік, мешканці б'ють на сполох: не маючи контролю за станом грунтів біди не минути.

Мешканці будинку на Запорізькому шосе, 19, що розташований поруч з місцем, де в червні 1997 року пішла під землю житлова дев`ятиповерхівка, стривожені не на жарт. «У нас двір, як велика яма: влітку від дощів потоп, а навесні сніг тане - ми знову пливемо. Від води порушилася конструкція будинку. Ми боїмося, що наш будинок повторить долю сусіднього », - скаржиться мешканка Алла Сиротенко і додає, що можна було хоч в управління скаржитися, а тепер, куди звертатися, люди не знають.

«Після ліквідації нашого управління залишилося тільки КП« Інженерний захист міста », яке займається лише наслідками зсувів. А ми розробили систему заходів, які могли запобігти обвалам у місті, де близько 30% території - небезпечні, і де незабаром можуть бути зсуви ґрунту », - пояснила екс-начальник управління Елла Максимова. За її словами, вже існує проект, згідно з яким планували будувати нові водостоки і робити свердловини для спостереження за ґрунтом. Найнебезпечнішими об`єктами екс-начальник називає Рибальську, Аптекарську, Тунельну балки. «На реалізацію проекту потрібно 30-40 млн грн.
На цей рік нам обіцяли 5 млн грн. Роботи ми розпочали, але грошей прийшло тільки 600 тисяч, а управління раптом ліквідували », - скаржиться Елла Максимова.

Те, що місту загрожують серйозні обвали ґрунту, підтверджує і головний геолог КП «Інженерний захист міста» Валерія Січкар: «Проблемні будинки є майже у всіх правобережних районах міста. Скарги надходять постійно, але з нашим фінансуванням зробити щось складно ». Директор КП інженерного захисту Юрій Береза закликає городян не панікувати. За його словами, в цьому році держава виділила місту трохи більше 1 млн грн. і це дозволяє підтримувати ситуацію. Проте ще в жовтні Береза поскаржився нам, що Київ щомісяця витрачає на попередження зсувів близько 1,5 млн грн., А Дніпру такої суми не дають навіть на рік.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...