App Store Google Play

Таємниці шкільних харчоблоків

15.11.2010 16:24

Обласне управління у справах захисту прав споживачів не на жарт взялося за їдальні у школах і дитсадках Дніпропетровщини. Перша ж перевірка виявила суттєві недоліки. Освітяни обурилися, мовляв, інспектори прискіпуються. Друга (вже минулого тижня) підтвердила: проблема таки існує. Якість продуктів та гігієна у шкільних харчоблоках лишає бажати кращого. Що робити - вирішували гуртом - на нараді у мерії. 

Дітей обважують і годують продуктами простроченими або сумнівного виробництва. Комісія обласного управління у справах захисту прав споживачів уперше за 5 років перевірила понад 70 навчальних закладів регіону. Порушення виявила майже у кожному. 

Ніна Перепелиця, заступник начальника обласного управління у справах захисту прав споживачів: «Без документов, подтверждающих качество, обезличенные, нет даты, кто произвел, сколько ему лет, качественный товар - некачественный. Овощи, морковь зеленого цвета, сгнивший перец, чай с непонятным привкусом, несладкий». 

У школах міста харчування дітей організовують спеціальні комунальні підприємства. На кожен район - по одному КП. У дитячих садках - райвідділи освіти. Робота останніх, говорить Ніна Перепелиця, вразила найбільше. 

Ніна Перепелиця, заступник начальника обласного управління у справах захисту прав споживачів: «Мои специалисты, когда зашли в садик Бабушкинского района, не спали трое суток. В кладовой детского садика находится только рис, макароны и сухофрукты».

У Бабушкінському райвідділі освіти пояснюють: риба, м'ясо, молоко затрималися на тендері. У серпні з поважних причин розірвали договір з постачальником продуктів харчування. Знайти нового - справа не одного дня.  Тому і вийшла затримка. 

Олена Добрянська, завідуюча відділом освіти Бабушкінського району: «Чекали, поки пройдуть тендерні процедури: розпочались 13 вересня, закінчені в жовтні. Поставка продуктів здійснювалася частково - за бюджетні кошти і кошти благодійні батьків». 

Батьків сто вісімдесят третього дитсадка того ж Бабушкінського району хвилює не тільки якість, а й вартість та кількість продуктів, якими годують малюків. Тут харчування дитини, як і в більшості інших закладів, коштує родині 5 гривень у день. Олена Міщихіна шлях грошей із власної кишені до тарілки дитини вивчала самостійно. 

Олена Міщихіна, мама вихованця дитсадка № 183: «Было перечислено 11 тысяч, продуктов закуплено на 3,5 тысячи. В августе практически никакие продукты не закупались».

Ольга Саржан, мама вихованця дитсадка № 183: «Куриные спинки или бедра - у нас цена 25,80 грн. Нам еще чай поставляют по цене 63 гривни за 450 грамм. Что это за чай? Заведующая вчера сказала: оно, как сено, невозможно пить».

Усе вирішують кадри - говорить Олена Лозенко. Ті, хто ризикує здоров'ям дітей, будуть усунені з посад - запевнила заступник мера. 70 керівників навчальних закладів уже притягнуті до адміністративної відповідальності. 

Олена Лозенко, заступник міського голови Дніпропетровська: «Так вы что - дождетесь, пока гром грянет? Немедленно кадровый вопрос отрегулировать и отработать!» 

Кадри, які вирішують усе, муром стали на захист дитсадка. Мабуть, є що приховувати. Не зважаючи на дозвіл профільного заступника мера, завідуюча дитячим закладом, де курячі спинки за ціною філе, журналістів не пустила навіть на поріг.

Там, де фахівці досвідчені і мають совість, говорить заступник мера, проблем із харчуванням дітей немає. У навчально-виховному комплексі № 148 усе, як належить: дворазове харчування, різноманітне меню, щодня вітамінні перерви - сік і фрукти. За якістю продуктів стежать лікар і комірник.

Альона Бунякіна, комірниця НВК № 148: «Начинаем с проверки качества продуктов. Я проверяю сертификаты, а потом приглашаю сюда медиков - соответствует ли качество заявленным документам. Проверяем цвет, консистенцию, запах». 

Цього року перевірки навчальних закладів міст закінчено. Левову частку порушень уже ліквідували - говорять освітяни. У майбутньому обіцяють попрацювати з кадрами і уважніше ставитися до харчування дітей.

Студія "Акцент-медіа"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....