App Store Google Play

Будинки Дніпропетровська руйнуються через підтоплення

12.11.2010 08:57

40 тисяч мешканців Дніпропетровська живуть у будинках з підтопленими підвалами. Через пошкоджений транзитний водогін будівлі просідають і руйнуються. Щоб замінити кілометри несправних комунікацій треба щонайменше 7 мільйонів гривень.

У помешканні Сергія Степаненка тріщини на стінах з'явилися п'ять років тому. Чоловік упевнений, будинок деформується, бо у підвалі постійно стоїть вода, яка витікає із труб водогону.

Сергій Степаненко, мешканець: "Она наискось шла, вдоль стены, видно, что она отошла и донизу, потому все обои отпали".

Мешканці розповідають, у підвал не зайти. Попри те, що комунальники час від часу відкачують воду. Магістральні труби розташовані таким чином, що залатати їх як слід неможливо. Вода розмиває грунт під будинками.

Андрій Ісайко, слюсар-сантехнік: "Часть воды уходит в канализацию, часть уходит в песок, в Днепр, вымывает фундамент".

Жанна Левченко, мешканка: "Там прорывается эта труба и бежит настолько, что там делают хомуты, оно связано с фекалиями, невозможно туда пробраться. Это все неудобства для жильцов - вонь на все первые этажи от этого".

Водогін у підвалах будинків проклали 30 років тому.

Відтоді його жодного разу не лагодили капітально. Навіть для дрібного ремонту потрібно перекривати магістральну трубу і залишати без води тисячі містян. У ЖЕКу від гнилих труб відхрещуються, відповідальність за них покладають на водоканал. Керівники останнього кажуть, підвали не їхня справа.

Анатолій Алексеєнков головний інженер "Дніпроводоканалу": "Днепрводоканал" обслуживает системы водоснабжения до обреза зданий жилых домов местных советов".

Марія Вяткіна, 5 канал: "Цей дірявий водогін завдовжки 7 км підтоплює 10 багатоповерхівок. Єдиний вихід із ситуації, раз і на завжди винести комунікації з-під будівлі".

У районній раді вже знають, як це зробити. Кажуть - комунікації треба прокласти за десять метрів від будинків. Навіть розробили проект.

Анатолій Коваленко, голова Ленінської райради Дніпропетровська: "Вот на этом проекте показана синяя линия по периметру всех этих массивов. Это означает, что будет замена старых труб, что сейчас в подвале, трехсотки, на новые трубы. Чтоб осуществить весь этот проект необходимо более 7 млн грн".

На розв'язання проблеми з бюджету міста виділили поки що півмільйона. Розпочали роботу в одному з проблемних будинків. Але згодом зупинили, бо ЖЕК вчасно не відкачав воду. Підрядники відмовились працювати у таких умовах. Проте, чиновники запевняють - якщо фінансування поновлять - роботи буде виконано вже за рік.

5 канал

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...