App Store Google Play

У Дніпропетровську відсвяткували День української мови

09.11.2010 18:10
Дніпропетровськ відсвяткував День української мови та писемності літературними читаннями та буккросінгом українських книжок. Сьогодні близько 14 години на площі Леніна близько 50 студентів та небайдужих громадян міста долучилися до освітньо-мистецької акції «Святкуємо день української мови разом», яка мала на меті показати багатство мови і висловити протест проти прийняття двох офіційних мов.

Як не дивно, але захід відбувався без партійних прапорів. Власне, й організаторами акції виступили звичайні студенти, відгукнувшись на заклик київських активістів відзначити свято у своєму місті.

«Наша акція має за мету показати, у якому становищі перебуває нині українська мова. Вона потребує уваги і підтримки. Кожен бажаючий міг сьогодні принести аркуш зі своїми улюбленими цитатами з творів українських письменників та поетів. Ми розмістили їх на відповідному стенді, аби показати, яка насправді багата і співуча наша мова», - зазначив один з організаторів заходу Максим Волохань.

Максим також відкрив літературні читання, розпочавши їх з вірша Івана Франка «Вічний революціонер». Окрім того, хлопець декламував власні вірші, серед яких публіка особливо вподобала вірш «Про паспорт» за мотивами відомого твору Володимира Маяковського. Власну поезію читав також дніпропетровський автор Олександр Протасєня. Всі охочі декламували улюблені твори українських авторів.

Втім, акція містила ще й елемент протесту. Як зазначила організатор заходу Зоя Красовська, у Верховній Раді досі не знятий з реєстрації суперечливий законопроект «Про мови в Україні». Дівчина переконаніа що такий закон шкодить цілісності України, загрожує розвитку української мови, а його реалізація занадто дорога для країни із купою невирішених соціальних та економічних проблем.

Всіх учасників закликали бути готовими в «день ікс», коли цей документ опиниться на розгляді парламенту, вийти на акції протесту.

Заключним етапом акції став буккросінг - обмін українськими книжками. Близько 20 видань потрапили до рук своїх нових, але не останніх читачів, адже ключова умова буккросінгу - після прочитання залишити книгу у будь-якому громадському місці, аби якомога більше людей мали змогу також прочитати її.

ФОТОРЕПОРТАЖ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....