App Store Google Play

Студенти ВУЗів приміряли «шкуру» дніпропетровських чиновників

04.11.2010 19:05
Шестеро студентів дніпропетровських ВУЗів у рамках Всеукраїнського проекту «Студенти для органів місцевого самоврядування», котрий відбувся майже в усіх обласних центрах України, протягом 5 місяців проходили стажування в управліннях та постійних комісіях дніпропетровської міськради.

За словами координатора проекту Катерини Зезюліної, така своєрідна практика у Дніпропетровську проводиться вже вдруге, минулого року випробування чиновничими кабінетами пройшло 5 першопрохідців.

Аби приміряти на себе «шкуру» держслужбовця, студентам 3-5 курсів пропонувалося заповнити анкету учасника, після чого обрані претенденти мали пройти співбесіду. Далі - кому куди пощастило потрапити. Враження від стажування у студентів неоднозначні. Майже всі відзначають для себе здобуття певного досвіду і як один нарікають на паперову рутину.
Слід зазначити, що стажуванню молодь приділяла вільний від навчання час, 4 години щодня.

«Доводилося працювати зі зверненнями громадян, брати участь у засіданнях комісії, готувати матеріали на сесію і запити до прокуратури, - розповіла студентка 4 курсу юридичного факультету ДНУ Аліна Мішуріна, яка тимчасово стала учасником постійної комісії з питань законності, правопорядку та оборонної роботи. - Це, звісно, набуття певних практичних навичок, котрі стануть у нагоді».

Задоволений стажуванням і студент 4 курсу факультету міжнародної економіки ДНУ Артем Береговий, якого «прийняли» до управління по організації міжнародних зв'язків і зовнішньоекономічної діяльності. Хлопець брав участь у підготовці прийомів міжнародних делегацій і форумів, а також здійснював переклад дипломатичної кореспонденції. Втім, зауважує, наші чиновники майже не ініціюють налагодження міжнародних відносин, тобто приймають запрошення і пропозиції від іноземних делегацій, але самі нічого не пропонують.

«Багато хто з працівників не має профільної освіти, а дехто, ніде правди діти, і взагалі незрозуміло чим там займається», - констатують студенти і погоджуються з тим, що держслужбовців у міськраді таки забагато.

Втім, отриманим досвідом і ставленням до них молодь задоволена. Свої побажання та пропозиції місцевим чиновникам майбутні спеціалісти виклали у статтях, що вийшли у 6 збірниках під назвами «Сучасна молодь: проблема чи надія», «Я депутат міськради. Мої дії...» та ін. Ось тільки ніхто зі стажерів працювати після закінчення університету у міськраді не хоче. Зарплатня у рядових клерків, кажуть, надто маленька.

Між тим, розпочався новий прийом анкет для наступного відбору. Якщо на власній шкурі хочете відчути, як це - працювати у міськраді, поспішіть до 19 листопада заповнити анкету. Знайти її можна на www.ya.org.ua.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....