App Store Google Play

Студенти ВУЗів приміряли «шкуру» дніпропетровських чиновників

04.11.2010 19:05
Шестеро студентів дніпропетровських ВУЗів у рамках Всеукраїнського проекту «Студенти для органів місцевого самоврядування», котрий відбувся майже в усіх обласних центрах України, протягом 5 місяців проходили стажування в управліннях та постійних комісіях дніпропетровської міськради.

За словами координатора проекту Катерини Зезюліної, така своєрідна практика у Дніпропетровську проводиться вже вдруге, минулого року випробування чиновничими кабінетами пройшло 5 першопрохідців.

Аби приміряти на себе «шкуру» держслужбовця, студентам 3-5 курсів пропонувалося заповнити анкету учасника, після чого обрані претенденти мали пройти співбесіду. Далі - кому куди пощастило потрапити. Враження від стажування у студентів неоднозначні. Майже всі відзначають для себе здобуття певного досвіду і як один нарікають на паперову рутину.
Слід зазначити, що стажуванню молодь приділяла вільний від навчання час, 4 години щодня.

«Доводилося працювати зі зверненнями громадян, брати участь у засіданнях комісії, готувати матеріали на сесію і запити до прокуратури, - розповіла студентка 4 курсу юридичного факультету ДНУ Аліна Мішуріна, яка тимчасово стала учасником постійної комісії з питань законності, правопорядку та оборонної роботи. - Це, звісно, набуття певних практичних навичок, котрі стануть у нагоді».

Задоволений стажуванням і студент 4 курсу факультету міжнародної економіки ДНУ Артем Береговий, якого «прийняли» до управління по організації міжнародних зв'язків і зовнішньоекономічної діяльності. Хлопець брав участь у підготовці прийомів міжнародних делегацій і форумів, а також здійснював переклад дипломатичної кореспонденції. Втім, зауважує, наші чиновники майже не ініціюють налагодження міжнародних відносин, тобто приймають запрошення і пропозиції від іноземних делегацій, але самі нічого не пропонують.

«Багато хто з працівників не має профільної освіти, а дехто, ніде правди діти, і взагалі незрозуміло чим там займається», - констатують студенти і погоджуються з тим, що держслужбовців у міськраді таки забагато.

Втім, отриманим досвідом і ставленням до них молодь задоволена. Свої побажання та пропозиції місцевим чиновникам майбутні спеціалісти виклали у статтях, що вийшли у 6 збірниках під назвами «Сучасна молодь: проблема чи надія», «Я депутат міськради. Мої дії...» та ін. Ось тільки ніхто зі стажерів працювати після закінчення університету у міськраді не хоче. Зарплатня у рядових клерків, кажуть, надто маленька.

Між тим, розпочався новий прийом анкет для наступного відбору. Якщо на власній шкурі хочете відчути, як це - працювати у міськраді, поспішіть до 19 листопада заповнити анкету. Знайти її можна на www.ya.org.ua.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...