App Store Google Play

Дніпропетровці передали 27 гривень для Литвина

03.11.2010 14:14
На оголошену громадським рухом «Не будь байдужим!» акцію «Займіться ділом, а не язиком!» у Дніпропетровську сьогодні зібралося близько 30 активістів. До пункту прийому макулатури лідери різноманітних громадських організацій, студенти та викладачі місцевих вишів привезли кілограми друкованих агітаційних матеріалів Партії регіонів, КПУ та Народної партії.

За словами учасника акції Юрія, агітки збирали по сусідах, у себе вдома та навіть по смітниках.

«Ми обрали ці три політичні сили, оскільки саме вони найбільше лобіюють ухвалення законопроекту «Про мови в Україні». Законопроектом передбачено витрачати гроші платників податків на переклад документації з української на російську. Тим часом самі політичні сили витратили мільйони на виготовлення величезних плакатів, альбоми агітаторів з розкішною палітуркою та брошури з УФ-лакуванням», - розповіла координатор акції Оксана Левкова.

Між тим, тлумачний словник української мови останній раз видавався у 70-х рр. Минулого століття. На сьогодні науковці підготували словник на 120 тисяч слів. Однак грошей на його друк у держави немає, хоча Президент України затвердив Програму розвитку національної словникової бази.

Активісти вважають цей законопроект не просто шкідливим (адже 60% дніпропетровців визнали рідною саме українську мову), а дороговартісним ( у Севастополі, наприклад, заміна дорожніх знаків з україномовних на російськомовні обійшлася у 150 тис. грн.), тому виручені від макулатури кошти зібралися передати представникам місцевого осередку Народної партії, лідером якої є спікер Верховної Ради Володимир Литвин, аби той не ставив законопроект на розгляд у Парламенті.

«Ми проти цього законопроекту, оскільки вважаємо, що українська - єдина державна мова. Якщо ця держава називається Україна, то і мова її повинна бути українською», - зазначив громадський діяч Микола Лукаш.

Втім, до першого пункту прийому макулатури здати передвиборчий мотлох учасникам акції не вдалося, він, незважаючи на попердню домовленість, виявився зачиненим. Тож стоси агітаційних матеріалів повезли до найближчого сусіднього пункту. Там виявилося, що активісти назбирали 34 кг макулатури, за що отримали 27 гривень. З цими символічними коштами вони вирушили до дніпропетровського офісу Народної партії, де передали їх помічнику народного депутата Миколи Деркача Сергію Старуху. Той пообіцяв передати їх до Київського офісу Народної партії.

Подібні акції відбулися сьогодні також у Харкові, Хмельницькому та Херсоні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...