App Store Google Play

Українська "Батьківщина" вважає вибори спотвореними, місцева – чесними

02.11.2010 14:24

Місцеві вибори, які відбулися в Україні 31 жовтня, не були демократичними та вільними, вони не відповідають загальноприйнятим європейським стандартам, в багатьох регіонах країни їх результати спотворені.

Про це йдеться у розміщеному на сайті "Батьківщини" тексті спільної заяви опозиційних партій України.

"Теперішня влада поклала край започаткованій після Помаранчевої революції традиції проведення чесних виборів. Вона згортає демократію в Україні, і в рамках цього процесу свідомо демонтує механізм вільних та прозорих виборів, який хоче замінити регулярними фарсами із заздалегідь відомим результатом", - йдеться у заяві.

Опозиційні партії вважають, що відсутність серйозної реакції європейської та всієї світової демократичної спільноти на масштабні зловживання у виборчій кампанії, які спотворили волевиявлення громадян, нова українська влада сприйме як карт-бланш на подальший наступ на демократію, права та свободи людей, на створення в Україні авторитарного режиму, чужого як народу України, так і всій європейській цивілізації.

В заяві також наводиться інформація про порушення виборчого законодавства під час підготовки, організації та проведення виборів. Зокрема, йдеться про ухвалення нового закону про місцеві вибори, що був виписаний в інтересах Партії регіонів, яка "діяла за принципом гри з правилами замість гри за правилами".

Опозиційні партії також перераховують всі порушення, які були зареєстровані під час виборчого процесу, в тому числі несвоєчасне відкриття дільниць, несвоєчасна доставка бюлетенів, черги на дільницях, непропорційне представництво суб'єктів виборчого процесу у територіальних та дільничних виборчих комісіях, переслідування та виключення опозиційних партій з виборчого процесу, незаконне виготовлення бюлетенів тощо.

"Вже сьогодні очевидно, що офіційні результати виборів не матимуть нічого спільного з реальними настроями людей, не віддзеркалюватимуть їхнього справжнього волевиявлення. Фальсифікація - це не одноденна акція, а тривалий процес, який охоплює всі етапи виборчої кампанії", - наголошується у заяві.

Дніпропетровський міський осередок партії, вочевидь, не здогадується про позицію керівних органів. Інакше важко пояснити той факт, що керівник міської організації "Батьківщини", другий номер у партійному списку кандидатів до Дніпропетровської міськради Максим Курячий ще до початку підрахунку голосів у інформагенції "Новий міст" погоджувався з преставниками провладних партій щодо чесного й прозорого характеру виборів. Єдине, що засмутило дніпропетровського "сердешного" - це стислі терміни виборчої кампанії, які не дозволили донести до виборців позицію кандидатів та партій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...