App Store Google Play

Міжнародний конкурс з української мови відбудеться без Міносвіти

02.11.2010 18:19
ХІ Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика традиційно розпочнеться 9 листопада - в День української писемності та мови. Про це повідомив у вівторок на прес-конференції в Укрінформі виконавчий директор Ліги українських меценатів Михайло Слабошпицький.

Вікриття відбудеться одразу у двох центрах - у Дніпропетровську, як було домовлено попередньо, та у селі Верхнє Синьовидне Сколівського району Львівської області - на батьківщині мецената Петра Яцика.

За словами Михайла Слабошпицького, наказу міністра освіти і науки України щодо проведення конкурсу цього року так і не дочекалися, як і відповіді на неодноразові звернення до нього та до міністерства. "Ми звернулися з листом до Віктора Януковича, в якому зробили наголос на тому, що міністр освіти і науки ускладнює стосунки Президента України з українською громадськістю, а також зі світовою українською діаспорою, яка стурбована ситуацією навколо конкурсу", - наголосив виконавчий директор Ліги меценатів.

Як ішлося на прес-конференції, внаслідок консультацій з Адміністрацією Президента України з'явився лист міністра освіти і науки, в якому йдеться про запровадження Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, відповідальність за проведення якого покладено на Міносвіти.

Виконавчий директор Ліги українських меценатів підкреслив, що конкурс ім. Петра Яцика зареєстрований в Міністерстві юстиції України, його організаторами є Міністерство освіти та Ліга українських меценатів. "Якщо Міносвіти усувається від проведення конкурсу, то мало б офіційно повідомити свого партнера. Натомість нас не поінформовано, а також проігноровано два укази попереднього Президента України про проведення конкурсу", - підкреслив він.

Отож, як ішлося, Ліга українських меценатів проводитиме конкурс своїми силами за підтримки громадськості. Вона фінансувала цей захід усі попередні 10 років, за винятком 4 років, коли державою було профінансовано оренду театру ім. Івана Франка (на урочистості закриття конкурсу).

За словами М.Слабошпицького, конкурс проходитиме централізовано. "Пройдуть всі етапи конкурсу, але, очевидно, якісь сегменти випадуть", - зазначив він.

На переконання виконавчого директора Ліги українських меценатів, конкурс імені Петра Яцика залишиться. "Адже це - бренд. Конкурс важливий тим, що це колосальний вияв української солідарності. Він свідчить: українська мова - світова мова. Вона звучить скрізь, де живуть українці", - підкреслив М.Слабошпицький. Він уточнив, що в конкурсі брали участь до 5 мільйонів школярів, учнів професійно-технічних училищ, курсантів військових училищ та академій, студентів вищих навчальних закладів. Крім України, він проходить у понад 20-ти країнах світу. Вже 1,5 тисячі українців мають нагороди переможців конкурсу.

Директор Ліги українських меценатів також підкреслив роль у проведенні конкурсу ім. Птера Яцика українських учителів. "Конкурс ніколи не був би таким успішним, якби його не взяли до серця вчителі. Якби заоблікувати їхню волонтерську працю, то це було б у сотню разів більше, ніж кошти Ліги меценатів", - сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, Дмитро Табачник у вівторок заявив, що Міністерство освіти і науки було і залишається одним з активних організаторів проведення Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика і виконуватиме всі статутні зобов'язання, пов'язані з його організацією та проведенням.

Міністр уточнив, що Міносвіти не може фінансово підтримувати конкурс, оскільки кошторисом міністерства це не передбачено. Фінансування конкурсу - це прерогатива Ліги українських меценатів та спонсорів, підкреслив Дмитро Табачник.

"Укрінформ"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...