App Store Google Play

ОПОРА заявляє про масові порушення виборчого законодавства

31.10.2010 23:34

На адресу марафону "За чистоту місцевих виборів" надійшло повідомлення від всеукраїнської громадської мережі ОПОРА, яка здійснювала незалежний моніторинг виборчого процесу у всій країні, й у Дніпропетровській області зокрема.

Одним з основних порушень є недостатня інформація про кандидатів, на яку вже звертав увагу Дніпроград. В Кривому Розі на багатьох виборчих дільницях розташованих у одному приміщенні спостерігається розміщення одного інформаційного стенду (з біографіями кандидатів та переліком партій) на всі дільниці в цьому приміщенні.

Наприклад: у середній загальноосвітній школі №19 (дільниці 05126, 05127, 0512 розміщених відповідно на першому та дві на другому поверсі - біографії кандидатів та перелік партій були розміщені лише на другому поверсі (голосуючі на першому поверсі не мали змоги з ними ознайомитися).

А от у середній загальноосвітній школі №122 (05140, 05141) один комплект був розміщений на дільниці 05141, а другий розміщений у кабінеті, яке члени комісії використовують як їдальню.

Явка виборців

Там таки в Кривому Розі на дільницях №05054 та №05053, розташованих у приміщенні середньої загальноосвітньої школи №71 виборцям замість семи бюлетенів видавалося лише шість бюлетенів.

На дільниці №05201 розташованій вулиці XXII Партз'їзду 11 - на столі, де знаходилися бюлетені призначені для переносної скриньки замість 200 бюлетенів лежало 1200, про що було складено акт членами комісій.

Звернуло на себе увагу й виключно дніпропетровське явище - масовий підвіз громадян до дільниць під виглядом ветеранів та інвалідів. У Дніпропетровську на дільницях № 03271 та №03272 спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА та спостерігачами від опозиційних кандидатів було зафіксовано кілька автомобілів, що протягом дня здійснювали доставку виборців. Це Волга зеленого кольору АЕ0134 АМ,  чорний Chevrolet АЕ 4924 СМ та мікроавтобус Mercedes АЕ 0481 АА.

Подібні підвезення здійснювались і по іншим дільницям міста, зокрема  на дільницях №03258-03260, що знаходяться у середній загальноосвітній школі №101, курсувало маршрутне таксі Mercedes з виборцями похилого віку з номером АЕ 2587 АА. Як стверджують представники опозиційних партій подібна картина спостерігалась на багатьох дільницях міста, зокрема на околицях.

Але найбільше київських спостерігачів вразив кандидат до Дніпропетровської обласної ради від Народної партії Сергій Касьянов. Мало того, що він порушив "день тиші", сьогодні по всьому лівому берегу були відзначені випадки прихованої агітації, а на ж/м Придніпровськ відкрито проводилась агітація з роздачею солодощів. Останій факт задокументований спостерігачами.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...