App Store Google Play

Про напрям головного удару

29.10.2010 17:33

Дніпропетровська громадськість отримала дві  перемоги: по-перше, прокурорський нащадок, який збив трьох чоловік, перебуватиме під вартою - так вирішив суд. По-друге, міліціонера, що стріляв по підлітках, та його безпосередніх начальників звільнено з органів міліції. Нажаль, не всі коментарі в пресі юридично грамотні: багато хто висловлює подив - серед причин звільнення стрілянина не вказана. І неповинна була бути вказана, бо тут рішення - прерогатива суду. Але є обставина, яка була ясна вже з перших повідомлень, і яку намагалися втопити у морі балаканини, але, на щастя, це не вдалося: «правоохоронець» самовільно покинув свій пост.  За це й звільнено. Абсолютно законно.

Мені можуть сказати - дві дрібниці. Ні, саме тут проходить один з головних напрямків боротьби за свободу.

Справа в тому, що  партія не нашого регіону відкрито наміряється побудувати  в Україні вертикаль а-ля рюсс.

Правда, для такого будівництва їм багато чого не вистачає, починаючи з газових доларів та війни на Кавказі, і закінчуючи головою Путіна, який хоча не є титаном розуму чи генієм духу, але все-таки знає, як пишеться слово «професор» та й в Чехова читав не лише поезії. 

Ті, хто стежить за подіями в Росії, знає, що режим Путіна тримається на тому, що він дав держслужбовцям (особливо - силовикам) право вчиняти будь-які злочини (за умови, що жертвами будуть прості громадяни). Сенс простий - пов'язати круговою порукою.

В Україні обурюються (частково - слушно обурюється)  тим, що мажори, які збивають людей, здебільшого відбуваються грошовими компенсаціями (хоча дітям загиблих ці компенсації дуже потрібні).

Проте не всі знають, що в Росії з моменту приходу Путіна до влади ні про які компенсації мова не йде, навпаки, родичів загиблих піддають репресіям. Так, коли син віце-прем'єра С. Іванова збив пенсіонерку, а хтось з її родичів звернувся з заявою до органів влади, то карну справу порушили проти автора заяви - бо, як заявив батько, заява призвела до моральних страждань його сина. Навіть майора Євсюкова, який ні сіло, не впало перестріляв покупців в магазині намагалися "відмазати" і був момент, коли, здавалося, відмажуть. Не вдалося - завдяки Інтернету.

І тут напрямок протидії «бєзпрєдєлу» змикається з  темою «цензури». Ставлю лапки, бо цензура вже неможлива.

І те, що Інтернет поки що є не в кожного, не міняє суті справи, бо жодну газетну статтю, жодну теле- чи радіопередачу не читають геть усі. Але люди, що ходять до Інтернету, обговорюють те, про що дізналися - зі знайомими та незнайомими.

Проте - що правда, те правда -  коефіцієнт корисної дії використання Мережі  міг би бути більшим.

Справа в тому, що рух Опору в Україні поки що погано використовує головну перевагу Мережі - швидкість.

Таким чином, влада має перевагу у головному - у формуванні новин. Наприклад, департамент зв'язків з громадськістю МВС не випадково вистрелив прес-релізом про загибель підлітка раніш, аніж могли бути готовими результати експертиз. Вони намагалися першими повідомити, аби завдати тон обговоренню.

Інтернет може прорвати інформаційну блокаду лише тоді, коли крім міркувань і перш, ніж міркування, він витягне на світло факти, що їх влада замовчує. Цитую Ю. Латинину (мовою оригіналу):«еще два года назад видеоряд визита Путина на пепелище в Рязанскую область был бы новостью, а все соображения по поводу неповоротливости правительства, тушившего пожары, оставались бы комментариями. Но теперь ситуация изменилась: кто-то выложил на YouTube реальную версию того, как встречали Путина погорельцы, как озлобленные люди кричали ему: «Правительство в отставку!», «Вы ничего не делали!». И это новость. По статусу она равновелика с репортажами по ТВ, хотя ее и посмотрело куда меньше народу.

..Интернет стал источником и организатором новостей. Причем не благодаря профессионалам, а благодаря очевидцам

Латинина не додала (а варто додати!) що  сюжет на YouTube з'явився  на кілька годин РАНІШЕ, аніж репортажі по ТБ - про те, як, начебто, вдячний народ цілував Вождю чоботи (треба ж і монтаж зробити, і цензуру пройти, а цензор може вимагати виправлень, а все це час) . І ще до репортажу цей сюжет - або посилання на нього - з'явилися на багатьох сайтах, форумах і пішла правда по ланцюжку.

Таким чином, на запитання «що робити?» є відповідь, виконання якої доступно кожному: КОЛИ ВИ ДІЗНАЄТЕСЯ ПРО ФАКТ, ЯКИЙ, МОЖЛИВО, МОЖЕ БУТИ ЗАМОВЧАНИЙ АБО СПОТВОРЕНИЙ ЦЕНЗУРОЮ, НЕГАЙНО ВИКЛАДАЙТЕ ЦЕЙ ФАКТ В ІНТЕРНЕТ.  Не чекайте - випереджайте!  А якщо ви надибали цей сайт в Інтернеті, то передавайте його далі. Хай правда йде по ланцюжку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...