App Store Google Play

Ні селу, ні місту

28.10.2010 09:53

Про порушення конституційного права - права обирати заявляють мешканці містечка Авіаторського. Вони не можуть голосувати за кандидатів до райради. Прописані жителі в Бабушкінському районі Дніпропетровська, але у тамтешній виборчій комісії кажуть: округу «Авіаторський» у нас немає. Епопея про населений пункт, який десятки років висить у повітрі, з новими сюжетними перипетіями: хто ви, і навіщо вам ті вибори?..

Переполох в Авіаторському. На носі вибори, а населеного пункту немає у списках міських округів. Мешканці прописані у Бабушкінському районі Дніпропетровська.

Надія Ширяєва, голова ініціативної групи селища Авіаторського: «Вот прописка: Бабушкинский район, Днепропетровск, аэродром».

Але за депутатів до цієї райради, кажуть, на виборах не голосуватимуть. То не політичні примхи виборців. То такі вже технічні казуси.

Надія Ширяєва, голова ініціативної групи селища Авіаторського: «На территории нашего городка не создаётся районный избирательный участок, не присвоен номер ему, и практически лишены мы возможности избирать депутатов в районный совет».

Секретар Бабушкінської районної виборчої комісії: «Дело в том, что мы округа не закрепляем - округа закрепляет город. Ту бумагу, которую нам прислал город, - Авиаторского у нас нет. Кто это ошибся, я не знаю».

Такими обставинами найбільше засмучений кандидат - мажоритарник. Сергій Сергійович як слід зареєструвався у районній виборчій комісії, навіть посвідчення отримав. А от округу, де він мав би балотуватися, виходить, немає. 

Сергій Матвєєнко, кандидат у депутати Бабушкінської райради: «Решение принято, удостоверение выдано. В связи с тем, что нету такого населенного пункта в границах Бабушкинского района, меня не включили ни в какой избирательный округ».

З територією Авіаторського, як і з місцевою громадою, ще та історія. Тут колись була військова частина, але її розформували. Землі, які втратили господаря, і майно, що лишилось від містечка, Верховна Рада назвала селищем і підпорядкувала Дніпропетровському району області. Мешканців тим часом прописали у Бабушкінському районі міста, бо школи і лікарні мегаполіса до аеропорту все ж таки ближчі. Але маєш: ні селу, ні місту... 

Надія Ширяєва, голова ініціативної групи селища Авіаторського: «У нас есть куча ответов, что мы де-факто являемся жителями города, согласно прописке, что наш вопрос будет решен в соответствии с нашим волеизъявлением. Ни сном ни духом жители нашего городка не видят себя в Днепропетровском районе». 

Волевиявлення мешканців - передати селище у підпорядкування місту - збиралися і хотіли підтримати. Мабуть. Але знову - зась. Засекреченого військового об‘єкта ніколи не було на жодній мапі. Тож із землею і документами на неї визначаються тільки зараз. Це ще навесні було:

Олександр Шикуленко, голова Дніпропетровської райдержадміністрації: «Областным советом в 2009 году выделено 78 тысяч гривень, для того чтобы сделать инвентаризационные землеустроительные документы по определению границ этого поселка».

Виборча кампанія нікого не чекає. Мешканці, що тепер поза грою, обділені увагою грошовитих кандидатів. Але ж більше вони обурені обмеженням свого права вибору.

Надія Ширяєва, голова ініціативної групи селища Авіаторського: «Я не знаю, чтоб в Украине был ещё один населенный пункт, где полностью населенный пункт лишен избирательного права. Потому что отсутствуют границы населенного пункта, как нам объясняют». 

Сергій Матвєєнко, кандидат у депутати Бабушкінської райради: «Вот справка, что жители находятся в государственном реестре избирателей Бабушкинского района, с мокрой печатью. Об этом я осведомил саму избирательную комиссию Бабушкинского района». 

У міській виборчій комісії того не заперечують: усі 1973 виборці Авіаторського є в реєстрі. І вони братимуть участь у місцевих виборах: обиратимуть мера, міських та обласних депутатів А районних? Присвоєння відповідного статусу закон не дозволяє. Голосів свого завзятого електорату, виходить, мажоритарник не отримає. Але права бути обраним, кажуть у комісії, в нього ніхто не відбирав. 

Валентина Панкулич, голова Дніпропетровської міської виборчої комісії: «Округ - это не поселок Авиаторский. Это ещё прилегающие дома и улицы. Пусть человек работает - его зарегистрировали». 

Усі ці перипетії колись матимуть нарешті фінал. Присвоєння статусу, упорядкування документів, як завжди запевняють людей, - справа часу. Тільки ніхто не відповість, скільки того часу потрібно. І скільки перешкод мешканцям Авіаторського ще доведеться подолати...

Акцент-медіа

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...