App Store Google Play

У Дніпропетровську в комісіях додасться “УМ”-а, але не справедливості

25.10.2010 09:50

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд визнав незаконними дії Дніпропетровської міської територіальної виборчої комісії щодо порядку формування дільничних комісій та зобов'язав МТВК розглянути подання про включення до складу дільничних виборчих комісій у межах Бабушкінського району міста Дніпропетровська представників усіх політичних партій, які були штучно позбавлені представництва в комісіях.

Відповідне рішення суд прийняв у суботу, 23 жовтня, за позовом Дніпропетровської міської організації політичної партії "Україна Майбутнього".

Раніше в Бабушкінському районі було створено 52 великих виборчої дільниці, до складу яких, відповідно до закону, можуть входити до 24 членів комісії. Всупереч вимогам закону, Дніпропетровська міська ТВК не включила до складу цих комісій представників різних політичних партій, незважаючи на те, що їх кандидатури були подані в передбаченому законом порядку. ТВК ухвалила рішення щодо формуванні комісій з 18 членів, які представляють винятково провладну частину парламентських партій.

При цьому ТВК посилалася на лист голови виконкому Бабушкінського районної у місті Дніпропетровську ради про те, що включення до складу дільничних комісій 24 осіб призведе до "погіршення в приміщеннях комісій санітарно-гігієнічних норм та підвищення соціальної напруженості серед виборців". Саме ці дії міської виборчої комісії суд визнав незаконними.

Відповідно до рішення суду, Дніпропетровська ТВК зобов'язана розглянути питання про включення до складу дільничних комісій представників політичних партій, які внесли кандидатури до складу ДВК у встановленому законодавством порядку.

Як відомо, Бабушкінську районну у місті Дніпропетровську раду очолює Сергій Калашников, в 2006 році обраний у райраду за списком БЮТ, який, втім, на сьогодні представляє Партію регіонів.

Однак, постанови суду й Закон про вибори діють, як виявилося у Дніпропетровську скрізь, крім міської ТВК. Коли представник у комісії від політичної партії "Батьківщина" 24 жовтня принесла подавати списки членів ДВК по Бабушкінському району від своєї політичної сили, голова комісії Валентина Панкуліч відповіла їй жорсткою відмовою: "Ви в суд не подавали, тож і не виграли. Прийде УМ, принесе свої списки - може й зареєструємо!"

І хоча справедливість є, стикаючись з грубими порушеннями Закону й здорового глузду, замислюєшся - чи варто за неї боротися.

Теги: вибори, ТВК

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...