App Store Google Play

Міська ТВК друкує бюлетені в неконтрольованих обсягах

24.10.2010 10:30
Як стало відомо Дніпрограду, Дніпропетровська міська територіальна комісія щодня замовляє додаткові тиражі бюлетенів для голосування на виборах місцевих рад та міського голови, які заплановані на 31 жовтня.

Офіційною причиною постійної зміни кількості бюлетенів, необхідних городянам для голосування при виборі міського голови та депутатів, що представлятимуть єдиний міський багатомандатний округ - постійні уточнення реєстру виборців. Згідно відомостей, що надходять до міської ТВК з районів, в кожному з них з часу останніх виборів кількість виборців зросла, хоч і незначно. Через це щодня на приватну типографію "Арт-пресс" надсилаються замовлення на до друк 500, 800 чи 1100 бюлетенів.

От тільки контролю за кількістю надрукованих бюлетенів, як і кількістю отриманих в ТВК фактично немає. Якщо основний тираж був отриманий трьома членами комісії, доставлявся до ТВК під наглядом і на засіданні перерахований, то чотири останні дні за бюлетенями їздить один член комісії. Скільки їх за цей час могли виготовити на приватній типографії і чому взагалі за наявності державних типографій друк бюлетенів був довірений приватній фірмі - питання відкриті.

Таємницею є й питання про уточнення реєстру виборців за тиждень до виборів - чи то він у Дніпропетровську останні три роки не вівся, чи привід для додаткового друку відверто надуманий.

Експерти, до яких ми звернулися за коментарями, не виключають, що наявність надлишкової кількості бюлетенів забезпечує цілу низку шляхів фальсифікації, серед яких найпростіший - вкидання. Суть фальсифікації полягає в тому, що злочинці вкидають кілька бюлетенів в урну для голосування з позначками за одного й того ж кандидата. Якщо такі бюлетені мають печатку даної дільничної комісії, відрізнити справжнє волевиявлення від вкинутих бюлетенів неможливо.

Додатковий тираж також може бути використаний для запуску "каруселей", коли за межами дільниці виборцям вручається бюлетень з позначкою, а він натомість має винести з дільниці чистий.

Сподіваємося, члени дільничних виборчих комісій та спостерігачі будуть пильні при підрахунку бюлетенів і унеможливлять фальсифікації "додатковими" бюлетенями.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...