App Store Google Play

У списках значилися. Частина 2.

22.10.2010 08:22
В першій частині Дніпроград аналізував партійні виборчі списки двох найбільших партій - Батьківщини та Партії регіонів. Однак найбільше несподіванок містять подання не гігантів виборчого процесу, а новачків та "темних конячок".

Зокрема, просто феноменальні чудасії починаються вже на першій сторінці виборчого списку Сильної України. Надихнувшись неочікуваною вдалим результатом Сергія Тігіпка на президентських виборах у Дніпропетровську, до його списку кинулися усі ті, кого не взяли в "партію номер один".

До "сильних" перебіг обраний минулого скликання за списком "Віче" медійний магнат дніпропетровського розливу Борис Васильєв. Їх спільна з Ігорем Марковичем Циркіним робота з наведення порядку в "їхньому домі" закінчилися тим, що Циркін взагалі опинився поза списками кандидатів до міськради, а Васильєв сплив у списках політичної партії імені Сергія Тигіпка. До речі, другим номером після одного з менеджерів корпорації "Алеф" - лідера дніпропетровського осередку СУ Євгенія Жадана.

До цього ж списку перекочував  і колишній секретар фракції БЮТ, начальник президентського штабу Юлії Тимошенко на виборах 2010 року Сергій Пасхалов. Економний Сергій Олександрович розважив, що ніж за великі гроші пхатися в партії з невеликим прохідним списком, дешевше і спокійніше мати 14 номер в партії, лідер якої посів друге місце у Дніпропетровську на останніх виборах.

Справжнім діамантом в списку є майбутня рекордсменка дніпропетровської міської ради Аліна Володимирівна Петровська. На відміну від іншої молоді, яка рясно уквітчує "хвости" виборчих списків чи не усіх партій, 20-річна пані Аліна гарантовано стане наймолодшою депутаткою у раді шостого скликання і, мабуть, за всю історію існування в Дніпропетровську місцевого самоврядування - вона йде третім номером списку Сильної України. Вочевидь, 20-річна студентка ДНУ ім. Гончара "взяла" Сергія Тігіпка своїм прізвищем, співзвучним з назвою нашого славного міста. Хоча, подейкують, що вона є просто племінницею нині живого персонажа місцевого кримінального фольклору - однофамильця пам'ятника на Привокзальній площі.

Крім названих, Сильна Україна пропонує виборцям, зокрема: заступника начальника земельного управління Дмитра Щербатова (сам начальник, нагадаємо, йде за списками ПР), сімейний підряд лікарів Наталії та Віктора Вишневських (вона - головний лікар обласного психоневрологічного диспансеру, він - головний лікар 16 міської лікарні), проректора НМЕТАУ з наукової роботи Юрія Пройдака, заступника голови правління ВАТ АТП 11255 Олександра Коробова, з десяток підприємців та дюжину студентів.

Народна партія, список якої формувався, за словами очевидців, в штабі Партії регіонів, відрядила до міської ради "фахівців по бабусях". Воно й не випадково: чарівна усмішка лідера Народної партії Володимира Литвина сьогодні може збудити до волевиявлення хіба лише пенсіонерок. Так, до списку потрапили начальники районних та міського соцзабезів, пенсійних фондів, а також спонсор "бенкету" - продовольчих наборів пенсіонерам - гендиректор ТОВ "СПАР-Центр" Ігор Ушаков. Дещо дисонує із загальною канвою генеральний директор ТОВ "Грінко-Дніпро" Олег Лазарович. Цей кандидат, до речі, є найбільш далеким від Дніпропетровська та його проблем, адже мешкає аж у місті Рубіжне Луганської області, майже на кордоні з РФ.

Справжніми парадоксами уквітчані списки наступних політичних сил: якщо виборчий список до міськради від КПУ очолює приватний підприємець Сергій Воробйов, то національно-буржуазну за ідеологією партію Наша Україна до міськради веде пенсіонер Олександр Соколик. Справжній приклад комуністам, в лавах яких рясніють директори ТОВ та менеджери ВАТ (№9 - Андрій Сідєльніков, №11 - В'ячеслав Джумар, №13 - Сергій Кузьменко, №16 - директор ТОВ "Правове агентство КГБ" Ігор Потак) подають кандидати від ВО "Свобода". Очолює список націонал-патріотичної сили безробітний Сергій Філіпенко, слідом йдуть вчителі, електромонтер та пара підприємців.

Ще одною характерною рисою списку комуністів є повна відсутність серед кандидатів до міської ради жінок. Впевнені, Роза Люксембург разом з Кларою Цеткін засудили б товаріща Воробйова та його соратників.

До речі, несподівано разом із Загідом Красновим, який йде другим номером список "Нашої України", не заповнили його колишні однопартійці. Натомість у переліку кандидатів - партійні функціонери НУ, приватні підприємці, безробітні, тощо. Нашоукраїнці є чи не єдиною політсилою, яка не роздувала свої списки за рахунок студентів, які за посвідчення кандидата у депутати безкоштовно роздавали б партійні газети в наметах.

В атаку за "продуктивне село" і "нову індустріалізацію" до Дніпроперовської міськради разом з головним обласним олімпійцем-футболістом-ОПЕРом Андрієм Павелком вирушили одразу кілька колоритних персонажів. У перших рядах - підприємці різного штибу: директор ТОВ "Київська Русь" Олег Млинарич, заступник голови правління ПрАТ "ТСД" Лілія Кузьменко, директор ТОВ "ДСК-Пром" Вадим Строменко, фіндиректор ТОВ "Компанія паливні ресурси" Каміль Примаков, гендиректор ТОВ "Сілта-колор" Владислав Зельдис, комерційний директор ТОВ ТД "Нью лайн" Ольга Кільова та директор ПП "Укррибснаб" Дмитро Грищев.

Медіа-складову Фронту змін у Дніпропетровську представляють голова прес-служби колишнього губернатора (нині очільник департаменту ПіАр "Приватбанку") Алла Шоріна та головний редактор "Популярної газети" Андрій Богатирьов.

Не обійшлося і без перебіжчиків: до ФЗ перебіг діючий депутат від Блоку Юлії Тимошенко, родич місцевого шефа СБУ Олександр Верхогляд. У списку також скандально-відомий власник П'ятихатського елеватора Антон Алексєєв разом зі своїм адвокатом Юлією Сегедою та не менш скандально відомий колишній голова Дніпропетровської РДА Олександр Шикуленко.

"Парія юристів", як самі себе називають представники України Майбутнього, список приготувала невеличкий, проте серйозний. Очолив його, звичайно, кандидат на посаду міського голови - раптово полюбивший Дніпропетровськ нардеп Святослав Олійник. Слідом йде голова міської організації партії, власник "пилососів майбутнього", директор компанії "Дніпроклінер" Андрій Запара, представник Ігоря Коломойського в Конституційному суді України у справі про порушення його права обиратись Кім Веремійчук, керівниця молодіжки Юлія Ткаченко. Значно більше УМ подав "мажорів" - представників на мажоритарні округи.

Про тих, хто зароблятиме мандат власим прізвищем, а не партійним прапором, читайте у третій частині матеріалу "У списках значилися" на Дніпрограді.

Статистика:

Середній вік кандидатів від "Сильної України" - 33,5 роки
Жінок у списку 32%

Середній вік кандидатів від "Народної партії" - 44,3 роки
Жінок у списку 20%

Середній вік кандидатів від "Нашої України" - 48,5 роки
Жінок у списку 33%

Середній вік кандидатів від "Свободи" - 47,7 роки
Жінок у списку 33%

Середній вік кандидатів від "Фронту змін" - 35,8 роки
Жінок у списку 22%

Середній вік кандидатів від КПУ - 51,1 року
Жінок у списку - жодної.

Для ознайомлення повні списки згаданих політичних сил: Сильна Україна, Народна Партія, Наша Україна, Фронт Змін, Свобода, КПУ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...