App Store Google Play

У Дніпропетровську відкрито виставку іконопису та релігійного живопису

21.10.2010 13:36
У Дніпропетровську розгорнули виставку католицької і греко-католицької ікони та західноєвропейського релігійного живопису.

Як повідомили з Дніпропетровського історичного музею ім. Яворницького, твори, що увійшли до експозиції, приїхали з різних куточків України, чимало - з колекції Музею волинської ікони у Луцьку.

За інформацією музейників, виставка відбувається в рамках проекту «Музеї України в гостях у Дніпропетровського історичного музею», який було розпочато 11 років тому.

Цього разу музейники знайомлять відвідувачів із видом мистецтва, який не мав розповсюдження на території краю і тому практично не представлений в регіональних музеях.

Експозиція презентує взірці іконопису та релігійного живопису професійного і народного малярства. Переважну більшість пам'яток показують вперше.

Серед найцікавіших експонатів музейники називають ікону Богородиці Римської з Волині, а також копію однієї з ікон, зроблену відомим іспанським «майстром мадонн» Бартоломео Мурільйо.

Чимало ікон до виставки побували у руках реставраторів-фахівців реставраційних майстерень Волинського краєзнавчого музею, Національного науково-дослідного реставраційного центру та його львівської філії, на кафедрі реставрації Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Виставка ікон перебуватиме у Дніпропетровську до кінця року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...