App Store Google Play

У Дніпропетровську відкрито виставку іконопису та релігійного живопису

21.10.2010 13:36
У Дніпропетровську розгорнули виставку католицької і греко-католицької ікони та західноєвропейського релігійного живопису.

Як повідомили з Дніпропетровського історичного музею ім. Яворницького, твори, що увійшли до експозиції, приїхали з різних куточків України, чимало - з колекції Музею волинської ікони у Луцьку.

За інформацією музейників, виставка відбувається в рамках проекту «Музеї України в гостях у Дніпропетровського історичного музею», який було розпочато 11 років тому.

Цього разу музейники знайомлять відвідувачів із видом мистецтва, який не мав розповсюдження на території краю і тому практично не представлений в регіональних музеях.

Експозиція презентує взірці іконопису та релігійного живопису професійного і народного малярства. Переважну більшість пам'яток показують вперше.

Серед найцікавіших експонатів музейники називають ікону Богородиці Римської з Волині, а також копію однієї з ікон, зроблену відомим іспанським «майстром мадонн» Бартоломео Мурільйо.

Чимало ікон до виставки побували у руках реставраторів-фахівців реставраційних майстерень Волинського краєзнавчого музею, Національного науково-дослідного реставраційного центру та його львівської філії, на кафедрі реставрації Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Виставка ікон перебуватиме у Дніпропетровську до кінця року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...