App Store Google Play

У списках значилися. Частина 1.

20.10.2010 07:28
Незабаром Дніпропетровськ обере людей, які в наступні п'ять років господарюватимуть в місті - від імені та з благословення мільйону з гаком мешканців

Практично кожна хоча б скільки значима політична сила підготувалася до виборів, які в кращих традиціях української політики відбуваються за буквально напередодні тяп-ляп лівою рукою склепаним сценарієм: демократичні та псевдодемократичні партії провели для електорату театралізовані "праймеріз", а Партія регіонів в цей час активно будувала і цементувала вертикаль влади. Якщо ефект від попередніх виборів, на думку експертів, наближається до нуля, то планомірні кроки провладної партії дозволили їй практично на 100 відсотків убезпечити себе від будь-яких несподіванок, пов'язаних з волевиявленням громадян. Цьому сприяли не лише відверто сумнівні та неоднозначні норми закону про вибори, але й послідовний наступ на всі ланки виборчого процесу: ПР забезпечила собі керівне представництво в усіх теркомісіях, перший номер у списку і більшість в дільничних комісіях. При цьому вони не залишили конкурентам жодного шансу відстояти та захистити результат: дивовижною волею жеребу, партії "Фронт Змін", "Батьківщина", "Україна майбутнього" та "Сильна Україна" не отримали жодної керівної посади у складі дільничних комісій, де, власне, і відбуватимуться вибори.

Хто ж претендує на 120 крісел в новенькій сесійній залі Дніпропетровська? Попри те, що партії били себе у груди, виголошуючи заяви, слогани та обіцянки, зрештою їх "відкриті списки" залишились для дніпропетровців таємницею за сімома замками.

Дніпроград спробував проаналізувати та розшифрувати виборчі списки основних політичних гравців, які беруть участь у виборчих перегонах у Дніпропетровську. Якщо з кандидатами-мажоритарниками ситуація виглядає більш-менш ясною, то партійні списки приховують в собі чимало несподіванок та "скелетів у шафі" - до них включили всіх тих, хто не має шансів бути підтриманими громадянами особисто, але має певні "заслуги" перед партією чи то фінансового, чи іншого плану. Головним трендом цьогорічних списків стала спадковість депутатського мандата - можновладні батьки, не соромлячись, пропихують до місцевих рад своїх чад.

Почнемо зі списку Партії регіонів, яка, судячи з кількості зареєстрованих кандидатів, розраховує отримати на виборах 31 жовтня 107% голосів: на 60 максимально можливих місць регіонали подали 64 кандидатури.

Перші номери у списку ПР - іміджеві. Цими прізвищами агітатори штабів ПР можуть хизуватися і "світити" їх у ЗМІ. Власне, це вони і роблять. Очолив список "партії номер один" головний "сатаніст" СРСР, діючий депутат міської ради Станіслав Ус. 74-річний головний конструктор напрямку КБ "Південне" свого часу сконструював ракету РС-20 ("Воєвода", або "Сатана" - за класифікацію НАТО).

Другим номером йде заступник міського голови і керівник міського штабу Партії регіонів Ірина Зайцева. Любителька "потикати" опонентам Ірина Георгіївна потіснила у списку колишнього лідера фракції Олексія Тішкіна, котрий перемістився на 30 позицію. У першій п'ятірці опинився і 28-річний директор Дніпропетровського центру соціально-психологічної допомоги - так би мовити сімейний лікар партії - Сергій Остренко. Для нього майбутня каденція також буде вже не першою.

У десятці також Євген Морозенко - голова правління ВАТ "Дніпропетровський агрегатний завод", головний лікар 3 дитячої лікарні Ігор Македонський, секретар міськради  - рупор партії Дмитро Безуглий, а також колишній член "ЗаЄдУ" та менеджер Пінчука Олександр Левкін.

Окремо слід відзначити кандидата під номером вісім - Царьов Іван Анатолійович. Включення до списку брата колишнього керівника обласної організації ПР, ненав'язливо відправленого у відставку Олега Царьова, свідчить про те, що останній досі має певний вплив на місцевий осередок. До речі, ще один кандидат з "царським" прізвищем - Михайло Царьов балотується в обласну раду.

Зразком того, як можна вдало вийти заміж, стала Лідія Ступак. Вочевидь, не в останню чергу завдяки клопотанню чоловіка - партійного боса Івана Івановича Ступака скромна фізична особа-підприємець посіла нескромний 12 рядок у виборчому списку ПР. При цьому сам Іван Ступак розташувався ген-ген на 47 місці. Така позиція керманича Дніпропетровської Партії регіонів свідчить про те, що "партія номер один" в Україні розраховує значно покращити свої позиції в депутатському корпусі майбутнього скликання: якщо на сьогодні в міськраді засідають 49 обраних за списками ПР депутатів (трохи більше 40%), то судячи з замикаючої позиції Івана Ступака, регіонали розраховують мінімум на 94 мандати. При цьому, сам Іван Іванович є гарантом виконання плану - неважко уявити, що відчувають ті кандидати, які знаходяться у списку перед Ступаком. Аби не писати заяви про добровільне складання повноважень, в  разі невходження боса до міськради, вони з потрійним завзяттям працюють на результат.

На їх щастя, всі інструменти для цього в їх же руках: 90 відсотків прохідного списку ПР складають головні лікарі (дитячої лікарні №3, стоматполіклініки №2, дитячого тубдиспансеру №5), директори навчальних закладів (директор вищого профтехучилища будівництва, проректор аграрного університету), керівники великих та середніх приватних та комунальних підприємств ("Аульський водогін", "Дніпроводоканал", "Ліфтреммонтаж-Дніпро", "Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю", "Агропроекттехбуд", головне управління земельних ресурсів в області, Земельне управління міськради, ДАБК, "Дніпростандартметрологія" тощо). Схоже, партія влади серйозно занепокоєна станом освіти та медицини у місті -  інакше як пояснити те, що і до кожної районної ради вона делегувала директорів шкіл та головних лікарів медичних закладів?

На 26 місці в списку син Володимира Яцуби Андрій. Батько - міністр регіонального розвитку - забронював собі місце в обласній раді, так само як і Зінаїда Пікалова - мати Вікторії Пікалової - кандидатки в міську раду під номером 42.

Влаштувати дітей  на "тепленьке місце" прагнуть і "батьківщинці". Так, номером шостим у списку йде син начальниці дніпропетровського БТІ Тетяни Кривошеєвої Євген. 24-річний директор ТОВ "Маджестік", безсумнівно, займе насиджене місце своєї впливової мами, яка, між тим, пішла на підвищення -  в верхівку обласного списку.

Через один номер від Євгена Кривошеєва йде ще один партійний нащадок - син заступниці голови обласної організації "Батьківщини" Валентини Солохи Сергій.

Справедливості заради, варто сказати, що цей хлоп із суто українським прізвищем розбавляє собою цілий кагал нащадків славновідомого в місті Дніпропетровську, а тепер і на Донеччині, Гарегіна Арутюнова. Так сьомим номером у списку "Батьківщини" значиться Едуард Багдасарян, дев`ятим - Роберт Арутюнов, десятим - Карен Діроч'ян, а одинадцятим - Ашот Ркоян. Трішки далі за списком знаходимо ще Анаїду Арзуманову (16 номер).

Загалом же, прохідна частина батьківщинських кандидатів до міськради містить небагато нових людей. Переважна більшість першорядних списочників - діючі депутати. Попри те, що послідовники ЮВТ ставили перед діючими депутатами завдання балотуватися по мажоритарці - мовляв, напрацювали електорат за п'ять років - на ділі виявилось, що все не зовсім так. Привілейовані місця у списку обійняли саме діючі депутати Олена Бочарнікова (3 номер), один з найбільших пасажирських автоперевізників Тарас Жуков (5 номер), а також вже згадані Роберт Арутюнов та Ашот Ркоян. Не "прокотили" батьківщинці і подругу Михайла Соколова, директорку з прокату ТОВ "Піар Компанія Вавілон" Олену Дегтяренко - вона знаходиться на почесному 4 місці.

Загалом "Батьківщина" подала до міської ТВК список з 47 осіб, втім навіть якщо ребрендований БЮТ повторить свій подвиг 2006 року, то навряд чи їм вдасться взяти більше 11 місць (наразі в міськраді засідають 19 бютівців). Потенційно, завдяки дубляжу в мажоритарці, депутатські мандати можуть отримати Олена Малютіна, заступник голови обласної організації партії Валерій Мурлян, представник сателітної партії ПРП Ігор Прокапало, безробітний діючий депутат В'ячеслав Козіков та, можливо, Анаїда Арзуманова. З "нуворишів" у списку хіба що молоді та амбітні партійні функціонери Дмитро Руденко (він же - директор ТОВ ВКФ"Будівел") та помічник нардепа Андрій Прокопенко.

Вочевидь, і в самій Батьківщині на велику кількість депутатів не розраховують: далі у списку знаходимо ледь не всіх працівників партійних офісів, пенсіонерів, а насамкінець списку - і представників молодіжного крила партії. Варто зауважити, що діти панів Жукова та Мурляна - Тарас та Марина - пропонуються партією відповідно у АНД та Красногвардійську райради.

Очолили ж список "сердешних" колишній чиновник Красногвардійського виконкому, а нині - керівник міської організації партії Максим Курячий та, безсумнівно, кандидат на посаду міського голови Галина Булавка.

До слова, регіонали вирішили не дублювати свого кандидата на посаду міського голови ані партійним, ані мажоритарним списком: Іван Куліченко, попри всі зусилля, так і не став своїм для провладної партії. У разі поразки на виборах Іван Іванович ризикує безславно завершити свою політичну кар'єру. Що й говорити - дисципліна в Партії регіонів - сувора.

Статистика:

  • Середній вік кандидатів від Партії регіонів - 42,9 років
  • Жінок у списку - 28%
  • Середній вік кандидатів "Батьківщини" - 42,5 років
  • Жінок у списку - 32%

Повні списки кандидатів - у доданих файлах: Партія регіонів, ВО "Батьківщина".  Кандидати по мажоритарним округам

Список кандидатів-мажоритарників АНД району

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...