App Store Google Play

Дніпропетровці борються за життя української мови в Україні

18.10.2010 16:02
18 жовтня у Дніпропетровську відбувся мітинг у рамках Всеукраїнської акції «Врятуй свою мову!» - за зняття з реєстрації проекту закону «Про мови в Україні». Одночасно - о 13:00 - такі ж мітинги відбулися у 22 обласних центрах України, та зранку - у Києві.

Під будівлею обласної адміністрації в Дніпропетровську зібралося понад півсотні небайдужих громдян: молодь, ветерани, громадські активісти, політики. Вони тримали гасла «Двомовність - це розкол України», «Владо, не соромся української мови», «Займіться ділом, а не язиком», «Бережи Ї та Є - це твоє».

Координатор ГРАДу Андрій Денисенко, наголосив на тому, що нинішня влада використовує мовне питання як розмінну монету, аби було про що звітувати виборцям на тлі невиконаних обіцянок про реформи.

Під час акції було наголошено на тому, що 67 відсотків дніпропетровців визнають українську мову рідною, проте умови, що склалися в суспільстві, не сприяють тому, щоби українська широко використовувалася в усіх сферах життя суспільства. Натомість новим законом влада хоче ще більш звузити використання рідної мови більшості українців, поширивши вживання регіональних, і особливо російської, мов.

Ізольованість української мови в Україні вчергове було доведено під час дніпропетровського мітингу. Перевіряючи законність проведення акціїі, міліціянти попросили активістів надати письмові пояснення, але у стражів порядку не знайшлося відповідних бланків державною мовою - тільки російською.

Під час акції в Києві, яка тривала з 10:30 до 13:00 під стінами Комітетів Верховної Ради, до мітингувальників виходив народний депутат від БЮТ Володимир Яворівський. Він повідомив, що до середини листопада законопроект про мови не виноситиметься на ухвалення парлементу. В той же час депутат-регіонал Владислав Лукьянов, попри негативні оцінки науковців, заявив, що Україна потребує такого мовного законодавства.

Активісти з усієї України, яким вдруге вдалося відкласти розгляд закону про мови, сподіваються, що після місцевих виборів влада втратить інтерес до мовного питання, оскільки вже не буде потреби на ньому заробляти симпатії електрату.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...