App Store Google Play

"За Україну!» подарувала музею героїв Крут прапор та зброю часів УНР

15.10.2010 13:54

14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці лідер партії «За Україну!» В'ячеслав Кириленко, народні депутати від групи «За Україну!» Ярослав Кендзьор та Ольга Герасим'юк відвідали Меморіал пам'яті героїв Крут.

«Ми приїхали в Меморіал пам'яті героїв Крут, тому що про цей подвиг треба згадувати не один раз на рік - у річницю бою, а пам'ятати про це весь час», - наголошує В'ячеслав Кириленко.

Партія «За Україну!» подарувала музею великий синьо-жовтий прапор, який висітиме на флагштоці меморіалу, та елементи експозиції, зокрема, тогочасну зброю.

«Сюди їздять багато школярів і повинно їздити ще більше. Вони повинні бачити предмети того часу, не лише документи і добре описані події, але й те, чим користувався тогочасний воїн в бою, і взагалі чим тоді жили ті звичайні київські юнаки, студенти, гімназисти, які дали тут бій значно більшим силам російської армії Муравйова і з гідністю відстояли Україну», - сказав Кириленко.

Він запевнив, що партія «За Україну!» буде ще робити свої внески до експозиції. За його словами, це будуть речі, які ще більше деталізовуватимуть події того часу.

«Ми будемо опікуватися цим музеєм і пильно слідкуватимемо, щоб ні в кого не виникло бажання все це прикрити», - наголосив лідер партії «За Україну!».

«В цей день Пресвятої Покрови ми тут у Крутах, бо Пресвята Покрова завжди захищала українське військо, вона була покровительницею козаків, на Покрову створено УПА і тому саме в цей день дуже доречно бути тут у Крутах на місці цього бою», - зазначив Кириленко.

«Моє завдання як громадянина, як українця, щоб такі події більше ніколи не повторилися, - наголосив депутат, - Щоби незалежна Україна завжди могла захистити саму себе. А для цього потрібно, щоб ми знали про події уже далекого 29 січня 1918 р., які відбулися при Крутах».

«Ми тут, щоб нагадати деяким антиукраїнським діячам у владі, що свою історію треба знати і пам'ятати. Можна належати до різних політичних сил, але національна пам'ять вища будь-якої політичної партії, будь-якого президента, урядовця чи депутата». - сказав Кириленко.

«Всі ті з високопосадовців, хто ще тут не був, повинні обов'язково відвідати це місце, віддати шану полеглим і робити свій внесок у розвиток цього меморіалу», - закликав лідер партії «За Україну!».

В'ячеслав Кириленко також нагадав історію створення меморіалу. Зокрема, друга його черга, яка включає в себе музей, розташувалася в залізничних вагонах того часу.

«Вагони збиралися з усієї України. Їх таких було всього дев'ять і вісім з них зараз тут в Крутах. Вони реставрувалися, готувалася експозиція, все робилося для того, щоби ця друга черга меморіалу була максимально автентична. Тому люди, які потрапляють до музею, можуть бачити практично навіть ті вагони, на яких київські студенти прибули для бою при Крутах», - зауважив лідер партії «За Україну!».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...