App Store Google Play

Кредитний рейтинг Дніпропетровська - посередній

10.10.2010 13:03

9 жовтня стало відомо, що міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг на рівні B- ("посередній") та рейтинг по національній шкалі uaBBB-, привласнені раніше Дніпропетровську. Прогноз по рейтингах - "стабільний" (покращення не передбачається).

"Рівень рейтингів відображає умовні зобов'язання міста, пов'язані з комунальними підприємствами, низьку фінансову гнучкість міста, високу концентрацію його економіки. Вплив цих несприятливих факторів компенсується відсутністю в міста прямого боргу (на даний час), а також положенням Дніпропетровська як третього за величиною міста України", - відзначає S&P.

Агентство вказує, що незважаючи на деяку стабілізацію ситуації із простроченою кредиторською заборгованістю міських підприємств теплопостачання й транспорту до кінця 2009 року, фінансове становище комунальних підприємств залишається довгостроковою проблемою.

"Це відбувається головним чином через те, що в цілому розмір виплат, як і раніше, значний і за станом на кінець вересня 2010 року становить більше 25% сукупних доходів міського бюджету", - відзначається в документі.

На думку S&P, деяке пожвавлення економіки й позитивний вплив нової редакції Бюджетного кодексу будуть підтримувати рівень доходів міста в середньостроковій перспективі. "Стримана політика міста відносно витрат, імовірно, буде сприяти стабілізації фінансових показників і виконанню бюджету з помірним профіцитом і лише незначним дефіцитом з урахуванням капітальних витрат", - уважає агентство.

По його даним, розміщення середньострокових облігацій, що довго готувалося, імовірно, в 2010 році не відбудеться внаслідок заборони Міністерства фінансів на випуск муніципальних облігацій, однак через значні потреби у капіталовкладеннях і передбачуваному поліпшенні ринкових умов цей випуск планується на 2011 рік.

"Ми очікуємо, що прямій борг міста в 2011-2012 роках виросте до помірних значень, а витрати на його обслуговування й погашення складуть незначну величину - менш 1-2%. По нашій оцінці, сукупний борг не перевищить 10% доходів бюджету в середньостроковій перспективі", - говориться в повідомленні. При цьому в повний борг міста S&P включає також гарантію по кредиту Європейського банку реконструкції й розвитку й кілька кредитів, виданих комунальним підприємствам міста.

Агентство також указує, що Дніпропетровськ має слабку економіку, що відрізняється високою концентрацією в чорній металургії й машинобудуванні. Після різкого й тривалого скорочення обсягів промислового виробництва, обумовленого падінням світового попиту й цін на сталь в 2008-2009 роках, в 2010-2011 роках почнеться відновлення економіки, прогнозують експерти S&P.

За їх даними, на 30 вересня 2010 року рівень ліквідності міста був помірним і становив близько 65 млн грн, що еквівалентно лише двотижневим поточним витратам Дніпропетровська. Для покриття тимчасових касових розривів Дніпропетровськ, як й інші українські міста, має доступ до кредитів Державного казначейства терміном на три місяці, хоча дотепер місто їх не використовувало.

За матеріалами ІА "Інтерфакс-Україна"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...