App Store Google Play

Міліція утискає благодійників?

08.10.2010 18:45

Затримання волонтера акції «Пробіг заради життя» 4 жовтня було незаконним, вважають організатори заходу - представники благодійної асоціації «Рівний рівному». Про це повідомляє УІС, в прес-центрі якої 8 жовтня відбулася прес-конференція щодо затримання волонтера «Пробігу...» Микити Дяченка та нанесення йому при цьому тілесних ушкоджень.

Керівник прес-служби ГУ МВС в м. Києві Володимир Дмитренко повідомив, що волонтера затримали, оскільки його діяльність скидалася на незаконну торгівлю. «Перебування Микити навпроти входу до ресторану «Швидко» з тими футболками було подібне до несанкціонованої торгівлі. От того його і затримали. Жодних тілесних ушкоджень йому ніхто з міліціонерів не завдавав», - повідомив пан Дмитренко.

За словами самого постраждалого, його «попросили» до відділку, коли він проводив реєстрацію бажаючих взяти участь в акції на Майдані біля ресторану «Швидко». Микита Дяченко наголосив, що міліціянти представилися недбало, а на прохання пред'явити посвідчення або повторно назватися - відмовили.

«Я казав, що я не продаю футболки, не займаюся підприємницькою діяльністю абощо, а лише беру участь у благодійному проекті в якості волонтера, однак ніхто нічого й чути не хотів! Попри те, що я пред'явив бейджик та інші відповідні папери, мене пішки повели до відділку і не дозволили навіть узяти зі «Швидко» свою куртку, де, між іншим, були документи, які посвідчують мою особу», - розповів Микита Дяченко.

Він зауважив, що у відділку на Прорізній до нього ставилися вкрай недоброзичливо. Змусили чекати на холоді близько години, а впустили у приміщення тільки тоді, коли з ним вийшли спілкуватися міліціонери. «У мене реквізували футболки з емблемою організації, натомість надали мені котрісь папери й сказали їх підписати. Усе це відбувалося при світлі ліхтарика, тож я не міг ознайомитися з тим текстом, що його мусив підписати. Певна річ, я відмовився, за що миттю отримав від когось позаду удар у вухо», - сказав Микита.
Хоча на Прорізну до міліції підвезли документи, які засвідчували законність проведення реєстрації, хлопця все ж відправили до іншого відділку - на Старовокзальну. Відпустили Микиту тільки о 10-ій вечора після вручання у ситуацію юриста Сергія Кузана та за наявності всіх необхідних документів.

Представники благодійної асоціації «Рівний рівному» та сам Микита Дяченко подали скарги на діяльність правоохоронців. Але, за словами Микити, попри звернення інформації про хід перевірки йому не надають.

«Ми діяли у рамках законодавства і нічого не порушували. Ми - благодійна організація, жодної підприємницької діяльності не вели. Побіч цього, міліції були надані всі необхідні документи! Але питання підстав затримання та поводження з Микитою у райвідділках лишається відкритим», - підкреслила відповідальна за роботу з волонтерами асоціації «Рівний рівному» Жанна Савич.

Як відомо, 9 жовтня на Майдані Незалежності відбудеться благодійна акція «Пробіг заради життя», яка має на меті привернути увагу до проблем дітей хворих на ВІЛ/СНІД.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...