App Store Google Play

6 жовтня - 100 років Романові Кравчуку

07.10.2010 11:49

Поки міський голова Дніпропетровська ностальгує за радянськими часами і водить музеями комсомольської слави вихованців центру соціально-психологічної реабілітації, увесь патріотичний люд святкує ювілей визначного українця.

6 жовтня цього року виповнюється 100 років з дня народження чільного керівника українського визвольного руху, члена Проводу ОУН, заступника Головного командира УПА Романа Кравчука.

Роман Кравчук вже у 20 років став членом районного проводу ОУН. Через цю діяльність протягом 1930-х рр. відбував кількарічне ув'язнення.

Кравчук був одним з тих, хто організовував антинімецьку діяльність ОУН, за що у вересні 1941 р. був заарештований гестапо і відправлений до концентраційного табору в м. Кракові.

Після звільнення у червні 1942 р. його обирають членом Проводу ОУН, де 1943 р. він стає організаційним референтом (керівником виконавчого органу).

У серпні 1943 р. Кравчук призначений керівником найбільшого організаційного ядра ОУН - крайового проводу на Західноукраїнських землях. Раніше цю посаду займали Степан Бандера, Іван Климів, Михайло Степаняк, Василь Охримович.

Під керівництвом Романа Кравчука український визвольний рух на території Галичини виріс у могутнію політичну силу: нараховував сотні тисяч учасників та прихильників, організовувались чисельні молодіжні ланки, загони самооборони, а згодом - відділи УПА. Практично в кожному місті і селі було створено осередки, організовано їх забезпечення.

У червні 1950 р., після загибелі Романа Шухевича, Кравчук стає заступником Головного командира УПА Василя Кука.

За свою активну діяльність Роман Кравчук ще за життя був нагороджений Українською головною визвольною радою (підпільним українським парламентом) найвищою відзнакою - Золотим Хрестом заслуги.

МҐБ організував справжнє полювання на Р. Кравчука. План відповідної чекістсько-військової операції, до якої залучено 4574 офіцерів та солдатів, затвердив 18 грудня 1951 р. сам міністр державної безпеки УРСР генерал-лейтенант М. Ковальчук.

Роман Кравчук був вбитий 21 грудня 1951 р. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...