App Store Google Play

Регіонали відкликали свій закон про мови – вибори не останні

05.10.2010 10:26
Закон про мови у Верховній Раді найближчим часом не розглядатимуть. Про це заявив перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.

За його словами, у партії не впевнені, що за його ухвалення проголосують більшість парламентарів. "У нас немає впевненості, що будуть 226 голосів. Я впевнений, що ті, хто прийшов до нас із БЮТ і НУНС, проголосують за Податковий кодекс, але не впевнений, що вони віддадуть голоси за закон про мови. Є питання й по Литвину", - відзначив він.

Крім того, за повідомленнями з кулуарів Верховної Ради, всередині Партії регіонів побоюються, що Закон про мови стане "червоною ганчіркою" для опозиції - і вона просто заблокує роботу Верховної Ради, не давши ухвалити взагалі жодного "потрібного та термінового" закону.

Чечетов також зазначив, що перелік законів, які належить змінити, у зв'язку з рішенням Конституційного суду, уже готовий: "Якісь закони будемо переробляти - приміром, про Кабмін і про регламент ВР, якісь приймати нові - на кшталт закону про президента".

"Втім, це не всі плани - адже життя йде своєю чергою, а тому першим номером у вівторок стоятиме Податковий кодекс; ми його ухвалимо в першому читанні, а повністю - наприкінці жовтня або початку листопада", - зазначив Чечетов.

Нагадаємо, що закон про мови суттєво розширює права російської мови в Україні.

На думку аналітиків, причини зняття з розгляду Закону "Про мови в Україні" - очікувана частина плану. Його внесення вже зіграло свою роль - мобілізувало російськомовний електорат напередодні місцевих виборів. Подальше ж "протягування" анти державницького закону могло тільки нашкодити рейтингу регіоналів, які таким чином поставили б країну на межу розколу.

Мовним питанням не грабували "підкормлювати" народ напередодні виборів всі без винятку східноукраїнські політичні сили, починаючи з Леоніда Кучми, який вперше пообіцяв "навести лад у мовному питанні" напередодні виборів 1994 року. Оскільки в Партії регіонів розуміють, що цьогорічні місцеві вибори - лише засіб, а не кінцева мета політичного процесу в Україні, очевидно, що закон про мови буде відкладено "до кращих часів" - парламентських виборів 2012, або ж позачергових, якщо такі стануться, виборів Президента.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...