App Store Google Play

Регіонали відкликали свій закон про мови – вибори не останні

05.10.2010 10:26
Закон про мови у Верховній Раді найближчим часом не розглядатимуть. Про це заявив перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.

За його словами, у партії не впевнені, що за його ухвалення проголосують більшість парламентарів. "У нас немає впевненості, що будуть 226 голосів. Я впевнений, що ті, хто прийшов до нас із БЮТ і НУНС, проголосують за Податковий кодекс, але не впевнений, що вони віддадуть голоси за закон про мови. Є питання й по Литвину", - відзначив він.

Крім того, за повідомленнями з кулуарів Верховної Ради, всередині Партії регіонів побоюються, що Закон про мови стане "червоною ганчіркою" для опозиції - і вона просто заблокує роботу Верховної Ради, не давши ухвалити взагалі жодного "потрібного та термінового" закону.

Чечетов також зазначив, що перелік законів, які належить змінити, у зв'язку з рішенням Конституційного суду, уже готовий: "Якісь закони будемо переробляти - приміром, про Кабмін і про регламент ВР, якісь приймати нові - на кшталт закону про президента".

"Втім, це не всі плани - адже життя йде своєю чергою, а тому першим номером у вівторок стоятиме Податковий кодекс; ми його ухвалимо в першому читанні, а повністю - наприкінці жовтня або початку листопада", - зазначив Чечетов.

Нагадаємо, що закон про мови суттєво розширює права російської мови в Україні.

На думку аналітиків, причини зняття з розгляду Закону "Про мови в Україні" - очікувана частина плану. Його внесення вже зіграло свою роль - мобілізувало російськомовний електорат напередодні місцевих виборів. Подальше ж "протягування" анти державницького закону могло тільки нашкодити рейтингу регіоналів, які таким чином поставили б країну на межу розколу.

Мовним питанням не грабували "підкормлювати" народ напередодні виборів всі без винятку східноукраїнські політичні сили, починаючи з Леоніда Кучми, який вперше пообіцяв "навести лад у мовному питанні" напередодні виборів 1994 року. Оскільки в Партії регіонів розуміють, що цьогорічні місцеві вибори - лише засіб, а не кінцева мета політичного процесу в Україні, очевидно, що закон про мови буде відкладено "до кращих часів" - парламентських виборів 2012, або ж позачергових, якщо такі стануться, виборів Президента.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...