App Store Google Play

Регіонали відкликали свій закон про мови – вибори не останні

05.10.2010 10:26
Закон про мови у Верховній Раді найближчим часом не розглядатимуть. Про це заявив перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.

За його словами, у партії не впевнені, що за його ухвалення проголосують більшість парламентарів. "У нас немає впевненості, що будуть 226 голосів. Я впевнений, що ті, хто прийшов до нас із БЮТ і НУНС, проголосують за Податковий кодекс, але не впевнений, що вони віддадуть голоси за закон про мови. Є питання й по Литвину", - відзначив він.

Крім того, за повідомленнями з кулуарів Верховної Ради, всередині Партії регіонів побоюються, що Закон про мови стане "червоною ганчіркою" для опозиції - і вона просто заблокує роботу Верховної Ради, не давши ухвалити взагалі жодного "потрібного та термінового" закону.

Чечетов також зазначив, що перелік законів, які належить змінити, у зв'язку з рішенням Конституційного суду, уже готовий: "Якісь закони будемо переробляти - приміром, про Кабмін і про регламент ВР, якісь приймати нові - на кшталт закону про президента".

"Втім, це не всі плани - адже життя йде своєю чергою, а тому першим номером у вівторок стоятиме Податковий кодекс; ми його ухвалимо в першому читанні, а повністю - наприкінці жовтня або початку листопада", - зазначив Чечетов.

Нагадаємо, що закон про мови суттєво розширює права російської мови в Україні.

На думку аналітиків, причини зняття з розгляду Закону "Про мови в Україні" - очікувана частина плану. Його внесення вже зіграло свою роль - мобілізувало російськомовний електорат напередодні місцевих виборів. Подальше ж "протягування" анти державницького закону могло тільки нашкодити рейтингу регіоналів, які таким чином поставили б країну на межу розколу.

Мовним питанням не грабували "підкормлювати" народ напередодні виборів всі без винятку східноукраїнські політичні сили, починаючи з Леоніда Кучми, який вперше пообіцяв "навести лад у мовному питанні" напередодні виборів 1994 року. Оскільки в Партії регіонів розуміють, що цьогорічні місцеві вибори - лише засіб, а не кінцева мета політичного процесу в Україні, очевидно, що закон про мови буде відкладено "до кращих часів" - парламентських виборів 2012, або ж позачергових, якщо такі стануться, виборів Президента.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...