App Store Google Play

Перша зустріч Хуанде Рамоса із Дніпропетровськими журналістами

04.10.2010 09:31

Новий головний тренер «Дніпра» Хуанде Рамос провів прес-конференцію у Дніпропетровську.

- Мені дуже приємно опинитися тут. Проект дуже амбітний, і, сподіваюся, разом з командою ми досягнемо поставлених цілей, і успіх буде на нашому боці. А зараз я готовий відповісти на ваші запитання.

- У чому полягають ці амбіції? І що ви знали про "Дніпро", підписуючи контракт?

- Про "Дніпро" я знав по його участі в європейських змаганнях. Не можна сказати, що я знав команду глибоко, тому що, треба визнати, більш відомі у зв'язку з участю в Лізі чемпіонів "Динамо" і "Шахтар". Але деякі поєдинки "Дніпра" я бачив, і на їх основі мав якесь уявлення про команду.

Рішення про початок роботи в "Дніпрі" я прийняв після того, як представники клубу переконали мене в амбіціях проекту. У чому полягають амбіції? По-перше, ця угода досить тривала - на 4 роки. За цей час ми зможемо втілити в життя всі наші цілі. Нам всім хочеться, щоб команда грала в Європі. І якщо в майбутньому сезоні ми доб'ємося того, щоб вийти на європейську арену, думаю, завдання найближчої перспективи буде виконане.

- Яке враження справила на вас команда у вчорашньому матчі в Запоріжжі? Чи вели ви переговори про посилення складу? І ще таке запитання. У "Севільї" у вас грав Кержаков, в "Тоттенхемі" Павлюченко. Це збіг, або ви з особливим трепетом ставитеся до вихідців з пострадянського простору?

- Непогано вчора зіграла команда. Був досягнутий позитивний результат, здобута велика перемога. Хоча потрібно брати до уваги і те, що суперник знаходиться в нижній частині турнірної таблиці.

Найближчі два місяці ми проведемо в змагальному режимі. За цей час визначимо, чи достатньо наявних гравців, або потрібно підсилення.

Що стосується пострадянських гравців, то під час перебування тренером "Севільї" ми зустрічалися з "Зенітом", і Кєржаков мені сподобався. Він потрапив у сферу моїх інтересів, і ми з ним працювали. Згодом, коли я тренував "Тоттенхем", працював з Павлюченко. Це чудовий гравець, дуже високого рівня. Взагалі, потрібно зазначити, що останнім часом рівень футболістів з Росії, Україні та інших країн Східної Європи зростає постійно. Напевно, цим пояснюється та тенденція, що я вже працював з кількома гравцями з пострадянського простору.

- Якими були ваші перші слова, звернені сьогодні до команди? І що б ви могли перенести сюди з вашого досвіду роботи з ЦСКА у світлі схожості менталітету росіян і українців?

- Крім вітання, я закликав гравців до співпраці, до спільної роботи. При цьому було зроблено акцент на тому, що не всі одразу вступають в роботу, тому що багато гравців викликані до збірних. Ця робота почнеться після повернення гравців зі збірних.

Дійсно, досвід ЦСКА мені може допомогти. Російські та українські гравці представляються мені досить дисциплінованими, слухняними і строго дотримуються установок тренера.

- Як ви будете вирішувати мовну проблему?

- З допомогою мого друга Максима (Максим Афанасьєв - перекладач, який буде працювати з Хуанде Рамосом). Взагалі, мова футболу інтернаціональна. Всі вказівки будуть доступними.

- Тоді запитання до вас, Максим. Наскільки ви знаєте футбол?

- Крім інтересу до цього виду спорту, я кілька років працював у футболі. У 2006 році я співпрацював з Пічі Алонсо в донецькому "Металурзі". Також працював з Андресом Мендосою, Йорді Кройфом, з яким до цих пір підтримую стосунки і можу назвати своїм товаришем. Також знаю Пепа Гвардіолу; бував у "Барселоні", спілкувався з ним.

- Вас знають як хорошого тактика. У ЦСКА ваші ідеї гравцям допомагав донести Віктор Онопко. Чи буде не вистачати вам таку людину в "Дніпрі"?

- У мене будуть помічники з Іспанії, а, крім того, буде допомагати людина, яка багато років знаходиться в клубі і знає все зсередини. Мене запевнили, що така допомога буде надаватися. Буде допомога перекладача, тому я не думаю, що виникне якась проблема в цьому плані.

- Питання до Андрія Стеценка. Яка доля людей, які працювали в попередньому тренерському штабі?

- Всі залишаються в команді, і будуть допомагати новому головному тренеру в роботі.

- Пане Рамос, всі ми чудово пам'ятаємо як ваша "Севілья" зрівнювала рахунок на останній хвилині в Донецьку завдяки голу голкіпера Палопа, а потім дотискувала "Шахтар" у додатковий час. У той же час в останні роки "Дніпро" на жаль практично не виграє матчі, в ході яких поступається. Чи є у вашому тренерському "арсеналі" методи, що дозволяють боротися з таким собі "паралічем волі"?

- Мені видається важливим, щоб команда зберігала концентрацію всі 90 хвилин. Матч триває 90 хвилин. Ти можеш як пропустити гол, і він не зіграє ключову роль у поєдинку, так і забити, але потім ти все одно не виграєш. Тому моє основне завдання, щоб футболісти зберігали концентрацію протягом усіх 90 хвилин і постійно пам'ятали про таку необхідність.

- Мій колега задав приватне питання, а я хотіла б запитати більш широко. Вчора ви були присутні на переможному матчі команди, але до цього вона видала невдалу серію ігор. Ви для себе вже встановили причини невдач?

- Андрій Стеценко мені вже дав цілий комплект дисків з іграми команди, з якими мені належить познайомитися. Зараз дати точну і глибоку оцінку я не готовий.

- У своїх колишніх командах ви використовували схему 4-4-2. Як це буде виглядати в "Дніпрі"?

- Перш ніж визначитися зі схемою гри, треба дізнатися можливості гравців. Тільки тоді я й визначуся, чи варто використовувати 4-4-2.

- Все-таки якісь результати "Дніпра" задовольнять ваші особисті амбіції?

- Ми повинні щотижня виходити на поле, битися за перемогу і в результаті вигравати. Зрозуміло, що суперник буде хотіти того ж, але від цього наші цілі не змінюються.

- Коли ви приїхали в ЦСКА, одним з ваших вимог було приїзд футболістів на ігри в класичних костюмах. У "Дніпрі" буде також?

- Для прийняття таких рішень треба дізнатися спочатку культуру країни. Я поки в місцеві реалії глибоко не вникав, тому віддаю перевагу зараз більше говорити про футбол. Після деякого часу я висловлю свою точку зору з вашого питання. Разом з тим ми повинні передавати оточуючим образ, що несе в собі бренд "Дніпро". Це важливо.

- Віддавали ви собі звіт у тому, що чемпіонат України має свою особливу специфіку, що включає в себе неадекватне суддівство та договірні матчі?

- Я - спортсмен. Я приїхав сюди тренувати команду і виводити її на високий рівень. Останнє мені нецікаво. Я не розумію цього всього і не розбираюся в ньому. Я - тренер, який готує команду.

- Познайомилися ви вже з інфраструктурою "Дніпра"?

- Чесно кажучи, я був приємно здивований інфраструктурою, яку має "Дніпро". За це треба дякувати керівництво клубу та його співробітників, які створили прекрасні умови для нас. Будемо намагатися відповідати хорошою грою.

- Де ви збираєтеся жити, на базі або в місті?

- Чесно кажучи, у Дніпропетровську я всього два дні. Часу замислитися над цими питаннями просто не було. Подумаю вже через деякий час.

- Два коротких запитання: чи з'явиться на вашому особистому сайті сторінка українською мовою і чи є у вас недоліки?

- У мене поки сторінки іспанською та англійською мовами. Якщо Максим посприяє мені, то можна буде створити сторінки російською та українською мовами. А мій найближчий недолік - занадто часті перегляди ігор "Дніпра" (сміється).

- Скажіть будь ласка, ви були вкрай обережні в спілкуванні з російською пресою і відкриті для іспанської. Як буде будуватися наша співпраця з вами?

- Я завжди готовий до спілкування і буду старатися з вами спілкуватися якомога частіше. Просто в Іспанії мені не потрібно було користуватися послугами третьої особи, а перекладач є перекладач. Необхідність перекладу ускладнює спілкування.

- З "Севільєю" ви двічі виграли Кубок УЄФА, але не перемагали в чемпіонаті Іспанії. Не хотіли б заповнити цей пробіл з "Дніпром" в Україні?

- Наша мета у цьому і полягає. Виграти ж чемпіонат Іспанії з "Севільєю" - це дуже складне завдання. Там ми боролися з "Барселоною" і "Реалом", командами, які за своїм рівнем та бюджету на голову вищі.

- Як вважаєте, чого не вистачає "Дніпру", щоб боротися з "Динамо" і "Шахтарем"?

- Ми тільки приземлилися, і я не можу відразу назвати якісь недоліки команди, які не дозволяють їй перебувати на одному рівні з двома провідними клубами країни. Потрібен час, щоб дізнатися глибше і чемпіонат, і команду.

Офіційний сайт «Дніпра»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...