App Store Google Play

«Червона Рута» обрала переможців у Дніпропетровську

04.10.2010 15:13
У часи, коли про телепроекти на зразок «Суперзірка», «Фабрика зірок», «Х-фактор» навіть ніхто й подумати не міг, нові імена на українській естраді запалював найвідоміший фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона Рута». Саме він відкрив Україні Ірину Білик, «ВВ», «Плач Єремії», «Братів Гадюкіних», Руслану, ТНМК, Наталю Могилевську, Росаву та багато-багато інших. Найстаріший фестиваль (вперше відбувся у 1989 році) і дотепер продовжує відшукувати нові таланти. І хоч кількість бажаючих взяти участь у його відбіркових турах не така, як черга охочих на кастинги телепроектів, проте і тут спостерігається гідна конкуренція.

За словами члена журі відбіркового туру та координатора фестивалю Мирослава Мельника, обласний відбірковий тур у Дніпропетровську є 18-им за рахунком, до цього тури вже пройшли у 17 обласних центрах. На участь у конкурсі було подано близько 80 заявок, а це - біля 200 учасників. Загалом очікується, що у відбіркових турах візьмуть участь понад 4000 конкурсантів, серед яких близько 500 фольклорних колективів, 850 рок-гуртів, 2500 поп-виконаців та решта у жанрах акустичної та сучасної танцювальної музики.

«Червона Рута» - фестиваль неофіційної музики, це не те, що ви звикли бачити на офіційних телеканалах та радіостанціях. Ми шукаємо експерементальне, андеграундне, оригінальні творчі обличчя, те, що є в музичному молодіжному середовищі - зазначив Мирослав Мельник. - Оскільки ми знаємо, що там, у підвалах йде серйозний процес і в рок- , і в поп-музиці».

Цьогорічною особливістю фестивалю стало внесення до конкурсних прослуховувань нового жанру: українського автентичного співу. До речі, «Червона рута» чи не найбільшу увагу приділяє пошуку талантів у жанрі фолку. Дніпропетровщина, зокрема, представила на конкурс 23 фольклорні колективи і стала в один ряд з Рівненщиною, Полтавщиною та Черкащиною - регіонами, котрі традиційно показують високий рівень саме народного співу. Окрім того, у рамках конкурсу проходять й семінари з автентичного співу. Фахівці з Київської національної музичної академії готують не лише інформацію щодо того, які пісні та обряди виконувалися у даному регіоні, а ще й надають диски з унікальними записами пісень, котрі звучали у 30-х роках минулого століття.

«Взагалі фестивальний рух в Україні наразі роздробився і підупав, - зажурливо констатує Мирослав Мельник. - Немає таких фестивалів, які давали б свою ідеологію. Ми стараємося, аби наш фестиваль мав власну ідеологію, як то підтримка невідомих виконавців (це проявляється в тому, що участь у фестивалі абсолютно безкоштовна), у жанрі популярної музики можна виступати як під запис фонограми, так і акапельно. Усі пісні виконуються українською мовою, а надто радують ті пісні, котрі написані самими учасниками».

Завдання перед журі стоїть не з легких: в кожному жанрі обрати переможця, а також скласти список резервістів, які претендуватимуть на участь у фіналі фестивалю «Червона Рута», котрий відбудеться у травні наступного року в Луганську. Дніпропетровщину там представлятимуть гурт «Лілея» з с. Кочережки Павлоградського району (український автентичний фольклор), Дмитро Тищенко з Дніпропетровська (жанр популярної музики) та минулорічні фіналісти - гурт «DT-75» з Верхньодніпровська (жанр рок-музики). Окрім того, журі відібрало 11 резервістів.

Сподіваємося, що виконавці з Дніпропетровщини стануть переможцями фестивалю і їхні пісні зовсім скоро потраплять до ротації 130 фм-радістанцій України. І хто знає, можливо, вони стануть не менш відомими за своїх земляків - гурту «Шао?Бао!», зірка якого у 1995 році зійшла саме на «Червоній Руті».

ФОТОРЕПОРТАЖ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...