App Store Google Play

Українці стануть на захист рідної мови

03.10.2010 00:58
4 жовтня у комітетах Верховної Ради розглядатимуть питання про включення до порядку денного законопроекту «Про мови в Україні». В цей же час небайдужі громадяни звернуться до народних обранців із закликом: «Займіться ділом, а не язиком!». Акція протесту розпочнеться о 10:30 під комітетами Верховної Ради (вул. Грушевського, 18/2).

Ініціатори акції - громадська кампанія «Новий громадянин», рух добровольців «Простір свободи», громадянський рух «Відсіч». Вони називають цей законопроект «докладною інструкцією зі знищення української мови в усіх сферах суспільного життя». Протестувальники вимагатимуть від нардепів зняти з реєстрації антиукраїнський закон, а натомість зайнятися справами, які дійсно покращать життя українців.

Як відомо, законопроект «Про мови» поданий до Верховної Ради 7 вересня цього року. Його авторами є народні депутати Олександр Єфремов (ПР), Петро Симоненко (КПУ), Сергій Гриневецький (Блок Литвина). Цей законопроект пропонує визнати російсько-українську двомовність «великим надбанням Українського народу», впровадити вживання російської та регіональних мов ледь не в усіх сферах суспільного життя.

Організатори акції підкреслюють, що значна роль у законі відводиться російській, якій не загрожує зникнення, на відміну деяких інших мов національних меншин, що проживають на території України. Йдеться про гагаузьку, караімську та кримчацьку мови, носителі якої не мають власної держави, а тому й умов для розвитку рідної для них мови. Така значна увага російській дає підстави вважати законодавчу ініціативу прикриттям для повернення до тотальної русифікації.

Ініціатори акції запрошують до участі всіх небайдужих, і наголошують, що захід проходитиме без партійних та організаційних прапорів, аби залишатися майданчиком для волевиявлення, а не для піару.

Подібні акції також відбудуться в Харкові на Майдані Конституції о 10:20, та в Чернігові біля облдержадміністрації о 12:00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...