App Store Google Play

Законопроект про мови загрожує цілісності країни — Вакарчук

01.10.2010 13:36

Вчена рада Львівського національного університету імені Івана Франка назвала законопроект «Про мови в Україні» антиконституційним та таким, що загрожує територіальній цілісності країни. І вимагає від керівництва країни не допустити його прийняття.

Про це йдеться у відкритому зверненні Вченої ради, надісланому Президенту України, Голові Верховної Ради та народним депутатам.

Вчена Рада Львівського національного університету імені Івана Франка вважає, що цей законопроект ревізує поняття державної мови, підмінюючи його «російсько-українською двомовністю», спотворює суть Європейської хартії регіональних мов і мов меншин, покликаної захищати міноритарні мови, а не надавати перевагу російській мові, якій в Україні ніщо не загрожує.

«Ухвалення цього законопроекту фактично призведе до ліквідації української мови як державної, порушить конституційний статус мов в Україні, підірве роль української мови в освіті, науці, культурі», - переконана академічна спільнота найстарішого університету країни.

Вчені стверджують, що законопроект суперечить Конституції та вбачають у ньому загрозу для цілісності Української держави, для самого існування української нації.

Тому Вчена рада Львівського національного університету імені Івана Франка звернулася до керівництва країни з вимогою стати на захист української мови і не допустити кричущого порушення Основного закону - Конституції України.

Звернення за дорученням Вченої ради підписав її голова, ректор та екс-міністр освіти Іван Вакарчук.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...