App Store Google Play

Сядуть всі

24.09.2010 08:28

Гучні арешти міністрів, заступників міністрів, чиновників високого державного рівня в Україні нікого особливо не стривожили. Здається, навіть їхніх найближчих соратників. Дії Юлії Тимошенко, яка спробувала когось сховати від арештів і переслідувань, не викликали великого схвалення. Народ гостро жадає від вчорашніх невдалих правителів або покаяння, або трохи крові. За скоєне. І багато справедливості. До речі, саме тієї справедливості, за яку зовсім нещодавно закликала боротися вічний опозиціонер.

Тимошенко адже свого часу зуміла довести свою невинність. Навіть в умовах жорсткої репресивної системи Леоніда Кучми. А нині чомусь ховає своїх колишніх підлеглих. І з гордістю про це повідомляє своїх виборців, які неабияк розчарувались. Нещодавно в ефірі вона заявила, що допомагає переховуватись від слідства екс-міністру економіки Богдану Данилишину і колишньому главі Держказначейства Тетяні Слюз. Хіба не ефективніше і ефектніше було б підозрюваним самим прийти до відповідних органів і довести свою невинність?

Інша справа, якщо у них не все в порядку з законом. Тільки не треба виправдовуватися, що незаконні дії демократи здійснювали з найкращими намірами і в ім'я підвищення добробуту народу. Все це прекраснодушні славослів'я, за якими стоїть холодний розрахунок і, як правило, особистий інтерес.

Нинішня практично масова втеча з табору демократичних партій після їхньої поразки ще раз переконує, що переважна більшість представників сьогоднішньої правлячої еліти, в тому числі з табору демократів, - випадкові люди в державному керівництві. Ними рухають лише власні або вузько корпоративні інтереси. Вони ніколи нічим не пожертвували свого часу заради національної незалежності, більше того, ніколи внутрішньо не прагнули до неї. Тому вони не здатні усвідомити масштаб проблеми національних інтересів. Вони навіть не здатні зрозуміти свою історичну місію і заради рядків в історії пожертвувати якимись своїми тимчасовими меркантильними інтересами. Очевидно, незалежність України для них означає лише відсутність вищого контролю та можливість особистого збагачення. Схоже, що в цьому вся мотивація новоспечених демократів.


Для тих, хто намагався імітувати. І це правило справедливе навіть для молодих держав Африки, які ще не зовсім закінчили боротьбу з феодалізмом. І сьогодні, здається, навіть там влада почала усвідомлювати міру відповідальності, оскільки все менше і менше відбувається гучних викриттів.

Українці ж намагаються ігнорувати світовий досвід і живуть ніби одним днем. Кожен, хто волею обставин або випадку потрапляє на вершину влади, намагається вичавити з неї все в своїх інтересах. Або в інтересах своїх наближених. Трагічний досвід Леоніда Кучми, Віктора Ющенка, Павла Лазаренка і багатьох інших - тому переконливий доказ. Вони не змогли піднятися вище своїх особистих інтересів. При цьому пограбували, обдурили і принизили країну. Тому всенародне презирство - гідна за це плата. Цікаво: загальне презирство можуть компенсувати матеріальні блага? Можливо, і можуть. Якщо нічого не читати, не слухати і не бачити.

Мені, наприклад, видається справедливим, щоб саме СБУ зараз зайнялася одним зі своїх колишніх керівників - Олександром Турчиновим. Якість роботи вчорашніх підопічних має показати Олександру Валентиновичу, наскільки йому вдалося впоратися з перебудовою роботи колись одіозного відомства та приведення його методів в цивілізоване русло. Пам'ятається, пан Турчинов ще не так давно запевняв, що там працюють тільки дуже чесні і високопрофесійні люди.

Непогано було б СБУ зайнятися і Валентином Наливайченком. Саме він від демократів був останнім керівником цього делікатного відомства. Нещодавно він мало не під фанфари вступив в партію Наша Україна, зміцнивши, очевидно, тим самим її ряди. І сьогодні вони всі разом дружно борються з "кадебістські методами" Служби безпеки.

Розчулює, як після зміни влади працює СБУ: з яким примітивним завзяттям зайнялася журналістами та істориками. Ніби й не було 20 років самостійного плавання, реформ, європейського вишколу. КДБ так і пре з усіх щілин вітчизняної СБУ. Ось вам і керівники. Ось вам і перебудова. І незрозуміло: хто за це має відповісти? Я вважаю, що їхні колишні керівники.

Як це дико звучить для представників нині правлячої в країні суцільно донецької еліти, рано чи пізно і їм доведеться давати відповідь за скоєне. Хороше й погане. І, як показує їх передовий досвід тотальної перевірки своїх попередників біля державного керма, відповідь повинна бути дана навіть не на небесах, а на нашій грішній землі.

Мені особисто подобається, як нинішня команда Віктора Федоровича Януковича перевіряє на чесність попередню команду. Можливо, для когось це і погано, можливо, для когось це трагічно. Але для країни це однозначно добре. Не думаю, що це всіх відразу чогось навчить. Але впевнений, що навчить розумних. А дурнів при владі зовсім не шкода. Чи не так? У них ще все попереду.

Корреспондент

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...