App Store Google Play

Народ проти закриття секонд-хендів

22.09.2010 18:58
22 вересня у Дніпропетровську пройшов мітинг проти закриття магазинів секонд-хенду. Біля приміщення облдержадміністрації зібралося близько 300 учасників із плакатами «Ми проти закриття сенконд-хенду. А ти?».

Молодь, пенсіонери, підприємці та працівники галузі взяли участь у зборі підписів проти заборони. Ініціатором акції стали організації, які намагаються дійсно підтримувати середній та малий бізнес, а не тільки говорити про це - «Спілка підприємців» та «Асоціація дилерів одягу секонд-хенд».

Підставою для обурення громадян і підприємців стала ініціатива Держкомпідприємництва, яка передбачає заборону на ввіз імпортного одягу, що був у вжитку. Таку ініціативу пояснюють підтримкою вітчизняної легкої промисловості.

Але підприємці, які незадоволені такими змінами вважають, що конкуренцію місцевому виробнику складає не секонд хенд, а дешевий одяг із Китаю та Турції. За даними підприємців, на українському ринку текстильного одягу «секонд» складає тільки 15%, а товари із Південно-Східної Азії - 60%.

Лідер «Асоціації дилерів одягу сеонд-хенд» Оксана Попач, яка вже 10 років у цьому бізненсі, запевняє, що європейський вживаний одяг, який продається в магазинах відповідає всім санітарним нормам. «До українського кордону цей товар вже має весь пакет документів про належний санітарний стан, адже на цей момент одяг проїхав вже пів-Європи. І там не так як у нас - не можна купити будь-яку довідку. Там це дійсно на контролі», - запевняє підприємець.

Участь в акції також взяв ледь не весь персонал одного із Дніпропетровських магазинів секонд-хенду. Це підприємство відзначилося у свої галузі тим, що працевлаштовує інвалідів. Загалом у сфері торгівлі секонд-хендом зайняті близько 235 тисяч осіб переважно передпенсійного віку. І над усіма ними висить загроза втратити роботу.

Як підкреслив голова «Спілки підприємців» Костянтин Шамаханов, ліквідація торгівлі секонд-хендом призведе до того, що держбюджет втратить майже півмільярда прибутку від податків та сплати ПДВ.

Якщо підприємці мають перспективу втратити бізнес, то споживачі, а це переважно студенти, пенсіонери, багатодітні батьки втратять можливість дешево та красиво вдягатися. При чому вони всі запевняють, що такий європейський одяг, навіть уживаний, кращий за якістю, ніж те, що за високими цінами пропонуют ринки і магазини.

Подібні акції 22 вересня одночасно пройшли в усіх великих містах України. Приміром, у Харкові на акцію зібралося близько 3 тисяч учасників, її також підтримав міський голова. У Дніпропетровську обласна влада не вельми привітно поставилася до мітингувальників, мовляв ніяких попереджень про акцію вони не отримували. Заступник начальника міського УВС Володимир Седлецький, також з'явився аби перевірити ситуацію. Мітинг не розганяли, але організаорів про всяк випаок опитали, що виглядало доволі дивним при тому, що мітинг відбувався у відповідності із законом, без правопорушень.

Наприкінці акції учасники зачитали і підписали резолюцію. 23 вересня вона разом із делегатами поїде на вже загальну всеукраїнську акцію протесту в Києві.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...