App Store Google Play

Дніпропетровськ проігнорував "День без автомобіля"

22.09.2010 12:25

22 вересня у всьому світі відзначають "День без автомобіля". Вперше подібна акція відбулася 1998 року в Парижі.

І от уже 12 років в понад 35 країнах світу цього дня автомобілісти у великих містах Європи скорочують використання автомобілів для поїздок по місту на користь трамваїв, тролейбусів, велосипедів або пішої прогулянки.

Цього року до акції долучилися і в країнах колишнього СНД. Так, чиновники Москви пересіли сьогодні на метро, а проїзд у громадському транспорті в цей день подешевшав удвічі.

А у Гомелі кожен, хто пред'явить у громадському транспорті водійське посвідчення, може проїхати безкоштовно з 7 до 9 ранку та з 16 до 18 вечора - тобто у години пік.

У Київській мерії та у Кабміні ідею врятувати світ від прискорення зміни клімату підтримали не всі: підтримати акцію висловили згоду лише міністр у справах сім'ї та молоді Равіль Сафіулін та один з замів Київського міського голови Руслан Крамаренко.

А от у Дніпропетровську проведення "Дня без авто" просто проігнорували. Прості городяни - переважно через неможливість дістатися на роботу екзотичним для вулиць Дніпра громадським транспортом, а можновладці - через байдужість. На майданчику перед мерією сьогодні так само багато різного штибу іномарок, а мер міста приїхав на роботу традиційно - на авто. Чимало автівок і на стоянці перед обласною радою - сьогодні там відбувається чергова сесія.

Про проведення акції світового масштабу Дніпропетровські чиновники дізналися... від журналістів, які зателефонували поцікавитись, як саме вони дістались до робочих кабінетів вранці. "Політична еліта" міста та області наразі, схоже, настільки заклопотана майбутніми виборами, що їм абсолютно байдуже до глобальної зміни клімату.

Це вчені свідчать, що її наслідки добре помітні вже зараз: тануть льодовики, піднімається рівень Світового океану, гинуть коралові рифи, океанські течії змінюють свій напрямок. Голодують білі ведмеді - крига, на якій вони полюють, з'являється на місяць пізніше і тане раніше, ніж півстоліття тому.

У Дніпропетровську ж проблеми білих медведів нікого з політиків не цікавлять. Так само, зрештою, як і проблеми місцевих аборигенів - дніпропетровців.

На фото: "День без автомобіля" у Празі

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...